Logo MCFR
ГоловнаГоловна

Останні повідомлення

Показано: 10 із 1500

Виводити

Елизавета

22.09.2017 12:56:52

RE: Експлуатація обладнання, що працює під тиском

Добрый день, всем. На предприятии имеются водоподогреватели (водоводяные теплообменники, которые используют тепло котловой воды для получения горячей воды других параметров), работающие под давлением воды 1 МПа с температурой 95 [sup]0[/sup]С. Таким образом, данное оборудование является оборудованием с повышенной опасностью (согласно Постановления КМУ № 1107 от 26.10.11г.), но не попадает под действие НПАОП 0.00-1.59-87. Подскажите, пожалуйста, какие требования, в частности касательно технического освидетельствования, предъявляются к подобным сосудам.

Перейти Arrow

Микола Федоренко

21.09.2017 12:33:38

RE: Норми ЗІЗ

Можна й на статтю 8 [url=http://esop.mcfr.ua/npd-doc.aspx?npmid=94&npid=30448&utm_source=https://www.forum.sop.com.ua&utm_medium=refer&utm_campaign=content_link]Закону України "Про охорону праці"[/url]

Перейти Arrow

Олег

21.09.2017 11:41:53

RE: Норми ЗІЗ

Дякую, Микола Дмитрович! При оформленні положення Про забезпечення ЗІЗ водіїв, механіків з ремонту автотранспорту на який нормативний документ можна посилатися, якщо норми згідно наказу міністерства праці та соціальної політики України №207 від 20.10.98 втратили чинність?

Перейти Arrow

Анатолій

21.09.2017 11:37:49

RE: Спеціальне навчання працівників з питань охорони праці

Листа-дозволу достатньо. Навчання здійснюється на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази суб'єкта господарювання вимогам законодавства. Навчання з ПБ є особливим видом навчання, яке може здійснюватися поза освітніми закладами, та без участі освітніх закладів, а тому не потребує ліцензії на освітню діяльність. [b]Кодекс ЦЗ[/b] Стаття 42. "Навчання непрацюючого населення......." [b]Постанова КМУ №444:[/b] "5. Навчання населення складається з:...." "Перелік певних дій щодо провадження господарської діяльності або видів господарської діяльності, які не можуть провадитися на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази суб'єкта господарювання вимогам законодавства" затвердженоий постановою Кабінету Міністрів України від 25.08.2010 № 725" На сайті ДСНС є перелік госп.суб"єктів, яким надано дозвіл на навчання, але наскільки він актуальний - це інше запитання. Але якщо в тому переліку знайдете потрібного суб"єкта - дійте сміливо.

Перейти Arrow

Микола Федоренко

21.09.2017 11:31:51

RE: Комісія з перевірки знань з охорони праці

Мінімальний склад комісії = голова комісії + 2 члени комісії

Перейти Arrow

Александр

21.09.2017 10:47:14

RE: Комісія з перевірки знань з охорони праці

Згідно п.3.9 НПАОП 0.00-4.12-05 "Коміся вважається правочинною, якщо до її складу входять не менше трьох осіб". Що мається на увазі "трьох осіб" - це три члени комісії плюс голова комісії, що в підсумку 4 особи; чи це два члени комісії плюс голова комісії, що в підсумку 3 особи?

Перейти Arrow

Александр

21.09.2017 10:17:48

RE: спецнавчання з питань ОП

Дякую Вам, Миколо Дмитровичу, за детальну та професійну відповідь щодо спецнавчання. Тепер зрозуміло, що в п.4.1 НПАОП 0.00-4.12-05 "сидить муха на котлеті". А неоднозначності чинного законодавства, в даному випадку це Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці № 15 від 26.01.2005 р., мають вирішуватися на користь роботодавця.

Перейти Arrow

Микола Федоренко

20.09.2017 20:39:07

RE: Норми ЗІЗ

Норми видачі ЗІЗ водію автотранспортного засобу (наприклад, автобусу) повинен визначатися у колективному або трудовому договорі, який укладається з працівником (у тому числі у разі не визначеності чинним законодавством цих вимог). Як правило, водій автобуса забезпечується тільки захисними рукавицями. Інша справа коли водій залучається до обов’язків слюсаря-ремонтника.

Перейти Arrow

Микола Федоренко

20.09.2017 20:35:07

RE: спецнавчання з питань ОП

Нажаль, неоднозначність між навчанням та спеціальним навчання з питань охорони праці перейшла з попередньої редакції НПАОП 0.00-4.12-05. Перелік робіт з підвищеною небезпекою, затверджений наказом Держнаглядохоронпраці України від 26.01.2005 № 15 (далі - Перелік), містить 137 видів робіт. Розглянемо нормативні вимоги НПАОП 0.00-4.12-05: • Працівникам, які проходять навчання і перевірку знань з питань охорони праці на своєму підприємстві, видача посвідчень є обов'язковою лише тим, хто виконує роботи підвищеної небезпеки (п.4.12); • Посадові особи та інші працівники, безпосередньо зайняті на роботах … підвищеної небезпеки, проходять спеціальне навчання і перевірку знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці (п.4.1). Тобто, існує навчання і перевірку знань з питань охорони праці та спеціальне навчання з питань охорони праці працівників, які залучаються до робіт підвищеної небезпеки. Тобто, версія про те, що за Переліком проводиться тільки спеціальне навчання з питань охорони праці, є хибною. Окрім того, наприклад, Перелік містить «роботи на копіювальних та розмножувальних машинах (п.114); «монтаж, демонтаж і накачування шин автотранспортних засобів» (п.106); «вантажно-розвантажувальні роботи за допомогою машин і механізмів» (п.101). Яке навчання з питань охорони праці працівник, який залучається до таких видів робіт, повинен проходити: навчання чи спеціальне навчання з питань охорони праці ?

Перейти Arrow

Александр

20.09.2017 17:10:21

RE: спецнавчання з питань ОП

[quote=Микола Федоренко]Спеціальне навчання потрібно для водіїв, які залучаються до перевезення небезпечних матеріалів. Наприклад, «Спеціальне навчання проходять працівники суб'єктів перевезень небезпечних вантажів, що займаються класифікацією, пакуванням, маркуванням чи нанесенням знаків небезпеки та інформаційних табло на упаковки, оформленням транспортних документів, відправленням, перевезенням або прийманням небезпечних вантажів, проведенням вантажних та інших операцій, пов'язаних з перевезенням таких вантажів. Мінінфраструктури та МВС установлюють вимоги до центрів спеціального навчання та органів, уповноважених проводити перевірку знань, здійснюють їх визначення та реєстрацію» (п.2, п.4 Порядку проведення спеціального навчання працівників суб'єктів перевезення небезпечних вантажів, затвердженого постановою КМУ від 31.10.2007 № 1285); існує Положення про центр спеціального навчання працівників суб'єктів перевезення небезпечних вантажів, затверджене наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від16.07.2008 № 866[/quote] Миколо Дмитровичу, Ви давали відповідь на питання щодо проведення спецнавчання з охорони праці для водіїв автомобіля легкового та автобуса. Хотів би де якого уточнення. Згідно вищенаведеної відповіді, то спецнавчання проходять водії, які залучаються до перевезення небезпечних матеріалів. Але відповідно до Типового положення №15 п.4.1 "Посадові особи та інші працівники, безпосередньо зайняті на роботах..., де є потреба у професійному доборі...проходять спеціальне навчання...". Отже, водій автомобіля легкового та автобуса також повинні проходити спецнавчання з охорони праці, так як робота водія відноситься до робіт, де є потреба у професійному доборі, відповідно до п.9 (ДНАОП 0.03-8.06-94 Переліку робіт, де є потреба у професійному доборі)?

Перейти Arrow

Тільки зареєстровані користувачі можуть відповідати
на повідомлення в цьому розділі.

Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся

ЖУРНАЛИ
 

Профайл Особистий
кабінет