Logo MCFR
ГоловнаФорум

Добровільна пожежна дружина

Валерій

18.03.2014

10:08

Як на Вашу думку, чи є обов'язковою огранізація ДПД на підприємстві?

Олександр

09.04.2014

14:09

Стаття 63 Кодексу цивільного захисту
1. У суб’єктів господарювання, населених пунктах для здійснення заходів із запобігання виникненню пожеж та організації їх гасіння органи місцевого самоврядування за рішенням територіальних громад, а також керівники суб’єктів господарювання можуть утворювати пожежно-рятувальні підрозділи для забезпечення добровільної пожежної охорони.
Можете організовувати, а можете і не організовувати.

Anatoliy_VS

10.04.2014

11:43

Слід уточнити.
Відповідно до частини четвертої статті 63 Кодексу цивільного захисту України Кабінет Міністрів України Постановою від 17 липня 2013 р. N 564 затвердив Порядок функціонування добровільної пожежної охорони, та визнав недійсною Постанову Кабінету Міністрів України від 25 лютого 2009 р. N 136 "Про затвердження Положення про добровільну пожежну дружину (команду)"
Таким чином для створення ДПД тепер немає підстав, а раніше створені ДПД теж не можуть далі функціонувати, бо скасовано Положення про ДПД.
Добровільна пожежна охорона відповідно до затвердженого Порядку функціонування добровільної пожежної охорони– це не зовсім те, що раніше було ДПД. Крім відмінностей у правах та обов'язках є ще одна відмінність – їм потрібно виплачувати винагороду за їх діяльність.

Віталій

15.07.2014

16:06

Доброго дня.

Яка повинна бути кількість членів обєктової ДПД.
На підприємстві працює 100 чол. Територія 5 га. 2 х зм. режим роботи.
Дякую.

Олександр

15.07.2014

20:18

Порядок функціонування добровільної пожежної охорони затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2013 р. № 564
п.8. Пожежно-рятувальні підрозділи добровільної пожежної охорони утворюються як:
пожежна дружина - підрозділ, забезпечений пожежними мотопомпами та/або первинними засобами для гасіння пожеж;
пожежна команда - підрозділ, забезпечений пожежними автомобілями або іншою необхідною технікою для гасіння пожеж.

http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z0171-10 - ІНСТРУКЦІЯ про порядок створення та організацію діяльності добровільної пожежної дружини (команди)

Varvas

13.08.2014

10:26

Anatoliy_VS писал(а):

це не зовсім те, що раніше було

можете уточнити, як то кажуть "ткнути носом", що саме там зовсім не те, крім того, що їх (ДПД і ДПК) узагальнили назвою "добровільна пожежна охорона"
Anatoliy_VS писал(а):

їм потрібно виплачувати винагороду за їх діяльність.

також якщо можна конкретніше чим це передбачено, якщо можна цитату з НПА.

Дякую.

Anatoliy_VS

13.08.2014

13:37

Відповідь користувачу Varvas на повідомлення #156919

В «Інструкції про порядок створення та організацію діяльності добровільної пожежної дружини (команди)» сказано, що вона (Інструкція) «розроблено відповідно до вимог Закону України "Про пожежну безпеку" та Положення про добровільну пожежну дружину (команду), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.02.2009 N 136».
Так, цю Інструкцію не скасували, хоча підстави для її дії (Закон України «Про пожежну безпеку» та Положення про добровільну пожежну дружину (команду)) скасовано. Мабуть, як завжди, забули.
На сьогодні відповідно до чинного Кодексу цивільного захисту необхідно керуватися Постановою КМ України від 17.07.2013, № 564 «Про затвердження Порядку функціонування добровільної пожежної охорони» у пункті 17 якої визначено, що
«Розмір та умови виплати винагороди членам пожежної дружини (команди) встановлюються відповідно до частини третьої статті 126 Кодексу цивільного захисту України.»
(Стаття 126. Оплата праці працівників, які забезпечують відомчу та місцеву пожежну охорону і входять до складу формувань або спеціалізованих служб цивільного захисту
1. Оплата праці працівників, які забезпечують відомчу та місцеву пожежну охорону, здійснюється відповідно до законодавства.
2. Оплата праці працівників, які входять до складу формувань або спеціалізованих служб цивільного захисту, за час їх роботи з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації здійснюється за основною посадою відповідно до законодавства.
3. Винагорода особам, які забезпечують добровільну пожежну охорону, за час їх участі у гасінні пожеж, здійсненні пожежно-профілактичних заходів та чергувань, громадянам, які залучалися в індивідуальному порядку до робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, здійснюється згідно з укладеними цивільно-правовими договорами між такими особами та Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевою державною адміністрацією або органом місцевого самоврядування, суб'єктом господарювання, які залучали громадян до проведення зазначених робіт, за рахунок коштів, що виділяються для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, з розрахунку середньомісячного заробітку за місцем основної роботи, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.)

Олександр

20.08.2014

10:00

Відповідь користувачу на повідомлення #155388

Решение о численности ДПД принимает руководитель предприятия исходя из режима работы и графиков сменности предприятия. Желательно выбрать такое к-во, чтоб на каждой рабочей смене присутствовало хотя б одно звено (отделение) ДПД. В каждом звене минимум три человека (начальник звена(зам нач ДПД), ствольный,подствольный - к примеру по табелю) + на каждое звено дополнительно 1 связной и 1 водитель (если это ДПК или ДПД 1-й категории с пожарным транспортом)

6-10 человек

константин

30.10.2014

13:30

[Видалено автором]14

константин

30.10.2014

14:00

добровільна пожежна охорона на підприємствах створюється відповідно до Кодексу ЦЗ та постанови КМ №564. як я розумію це стосується всіх підприємств (у т.ч. потенційно небезпечних об'єктів). МНС, під чс перевірки ПНО вимагає, з посиланням виключно на вище згадані законодавчі документи в обов'язковому порядку створювати такі ДПО. чи правомірні вимоги МНС.
дякую за роз'ясненя.

Модератори:


Зараз на форумі

Активні користувачі (за останні 3 хвилини): немає.

Модераторів: немає.

Останній зареєстрований:

Усього зараз відвідувачів на форумі: , з них прихованих:

Найбільше відвідувань було зафіксовано : відвідувачів

Тільки зареєстровані користувачі можуть відповідати
на повідомлення в цьому розділі.

Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся

ЖУРНАЛИ
 

Профайл Особистий
кабінет