Logo MCFR
ГоловнаФорум

Дозвілні документі з ПБ

Оксана

15.05.2014

16:55

Коллеги, подскажите пожалуйста какие разрешительные документы нужно требовать от учебного центра, который проводить обучение по ПТМ? По охране труда понятно, что декларацию, а как по пожарке?

Микола Федоренко

18.05.2014

21:04

Працівники підприємств, де відсутня можливість проведення занять з пожежно-технічного мінімуму, можуть проходити їх на інших споріднених за технологією підприємствах, де є необхідні для цього умови та фахівці (на договірних умовах). Спеціальне навчання з пожежно-технічного мінімуму може також проводитися в навчальних закладах, підприємствах та організаціях, які мають необхідну матеріальну базу та фахівців на проведення цих занять за відповідними програмами, які погоджуються з центральним органом державного пожежного нагляду. У таких випадках результати спеціального навчання фіксуються на підприємстві (у навчальному закладі), де воно проводилося (п.3.7 Типового положення про інструктажі, спеціальне навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки на підприємствах, в установах та організаціях України, затверджено наказом МНС України від 29.09.2003 №36, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 11 грудня 2003 р. за № 1148/8469).
Слід зазначити, що у попередній редакції цього Типового положення існували вимоги: «спеціальне навчання з пожежно-технічного мінімуму може також проводитися в навчальних закладах, які мають необхідну матеріальну базу, фахівців та одержали від органів державного пожежного нагляду дозвіл (ліцензію) на проведення цих занять за відповідними програмами».

Оксана

19.05.2014

13:21

Відповідь користувачу Микола Федоренко на повідомлення #152597

Спасибо за ответ. Но мне честно говоря все равно не ясно, какие разрешительные документы требовать от уч. комбината, который проводит обучение по ПТМ?

Anatoliy_VS

19.05.2014

14:43

У «Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення», затверджених наказом Міністерства надзвичайних ситуацій України 29.09.2011 N 1037, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 25 жовтня 2011 р. за N 1227/19965, в роздіді ІІ «Роботи та послуги, які виконуються в межах діяльності протипожежного призначення» передбачено 17 видів робіт та послуг, віднесених до протипожежного призначення і для виконання (надання) яких необхідно отримувати відповідну ліцензію. Серед них послуги з навчання працівників протипожежному мінімуму не значаться.
А відповідно до вимог п.3.5 «Типового положення про інструктажі, спеціальне навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки на підприємствах, в установах та організаціях України» Програми спеціального навчання з пожежно-технічного мінімуму погоджуються з органами державного пожежного нагляду.
Таким чином ніяких «дозвільних документів» для проведення навчання з ПТМ не вимагається. Досить, щоб заклад мав загальні реєстраційні документи, мав відповідних фахівців і щоб розроблена ним програма навчання з ПТМ була ПОГОДЖЕНА органом державного пожежного нагляду.

Микола Федоренко

19.05.2014

15:17

Відповідно до статті 1 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» від 06.09.2005 № 2806-IV під поняттям документ дозвільного характеру розуміють «дозвіл, висновок, рішення, погодження, свідоцтво, інший документ, який дозвільний орган зобов'язаний видати суб'єкту господарювання у разі надання йому права на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності та/або без наявності якого суб'єкт господарювання не може проваджувати певні дії щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності»; а декларацією відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства - «документ, яким суб'єкт господарювання повідомляє державного адміністратора або представника відповідного дозвільного органу про відповідність своєї матеріально-технічної бази вимогам законодавства». Відповідно до статті 6 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» Реєстр документів дозвільного характеру ведуть державні адміністратори та дозвільні органи (центральні органи виконавчої влади).
Відповідно до частина 13 статті 67 Кодексу цивільного захисту України від 02.10.2012 № 5403-VI центральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки (Державна служба України з надзвичайних ситуацій) проводить реєстрацію Декларацій відповідності об'єкта вимогам законодавства з питань пожежної безпеки.
Таким чином, хоча не існує прямої вимоги щодо необхідності отримання документу дозвільного характеру на проведення навчання з пожежної безпеки, але має бути зареєстровано Декларація відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з пожежної безпеки (необхідної для проведення навчання з питань пожежної безпеки).

Оксана

20.05.2014

09:27

Дякую всім за відповіді!
Як я зрозуміла, то потрібна декларація і уставні документі, без дозволу та без ліцензії?!

Роман

05.11.2014

13:23

Здравствуйте.Прошу Вас дать разъяснения по следующим вопросам:1. Должны ли окрашиваться в красный цвет по всей протяженности подводящие трубопроводы к лафетным стволам, пожарным сухотрубам, трубопроводы паротушения, или же окраске подляжат только участки в местах подключения средств пожарной техники и оборудования (пожарные рукава, шланги и другие устройства), запорная арматура, каким нормативным документом устанавливается данное требование?2. Могут ли органы Государственного пожарного надзора требовать восстановления функционирования локальной телефонной сети технологического объекта, если указанная сеть согласно проекта, разработанного итальянской проектной организацией CTIP, не предусматривает ее эксплуатацию в режиме прямой связи "объект" – "диспетчерский пункт пожарной охраны". У старшего смены объекта имеется прямая телефонная связь с подразделением Государственной пожарной охраны, а также радиосвязь, в том числе аварийном частотном диапазоне как того требует п.6.2.4.2 НАПБ А.01.001-2004 "Правил пожарной безопасности в Украине".

Александр

17.12.2014

17:17

Добрий день! Хтось може надати розяснення за цим документом "НАКАЗ 11 вересня 2014 року № 935 МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ Про Порядок затвердження програм навчання посадових осіб з питань пожежної безпеки, організації та контролю їх виконання ".
Як зараз бути з погодженними згідно "Типового положення про інструктажі, спеціальне навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки на підприємствах, в установах та організаціях України, затверджено наказом МНС України від 29.09.2003 №36" програмами ПТМ на окреме підприемство ?

Dill

17.12.2014

17:21

алекс, Якщо ви підпорядковані МВС то керуйтесь першим, якщо ні, то другим

Александр

17.12.2014

21:50

Відповідь користувачу Dill на повідомлення #162159

Ми субект господарювання - ПРаТ. Що тоді ?

Модератори:


Зараз на форумі

Активні користувачі (за останні 3 хвилини): немає.

Модераторів: немає.

Останній зареєстрований:

Усього зараз відвідувачів на форумі: , з них прихованих:

Найбільше відвідувань було зафіксовано : відвідувачів

Тільки зареєстровані користувачі можуть відповідати
на повідомлення в цьому розділі.

Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся

ЖУРНАЛИ
 

Профайл Особистий
кабінет