Logo MCFR
ГоловнаФорум

Категорія пожеж щодо вибухонебезпечної та пожежної безпеки

Світлана

25.07.2014

12:55

Кто зможе підсказати, чи правомірним буде, якщо на діючому підприємстві розрахунки визначення категорії будівель та приміщень щодо вибухонебезпечної та пожежної безпеки будуть проведени спеціалістом підприємства, а не спеціалізованою організацією? Якщо правомірно, то підскажіть будьласка, як правильно оформити розрахунки, їх потрібен затверджувати керівник підприємства, чи підпису розробника буде достатньо?
Наскількі я розумію то, п. 4.27. НАПБ А. 01.001-2004 цього не заперечує.
Може хтось знає, якись другий НД в якому про це йдеться?

Микола Федоренко

25.07.2014

14:11

«Визначення категорії будівель та приміщень за вибухопожежною та пожежною небезпекою на стадії проектування повинно проводитися розробником технологічного процесу згідно з вимогами ОНТП 24-86 "Определение категорий помещений и зданий по взрывопожарной и пожарной опасности". Для діючих підприємств категорії з вибухопожежною та пожежною небезпекою можуть визначатися технологами самих підприємств або організаціями, що мають відповідних фахівців (п 4.2.7 Правил пожежної безпеки в Україні). Відповідних фахівців – мається на увазі атестованих з «Норми визначення категорій приміщень, будинків та зовнішніх установок за вибухопожежною та пожежною небезпекою», затверджених наказом МНС від 03.12.2007 № 833 (НАПБ Б.03.002-2007)

Світлана

25.07.2014

15:04

Тобто все одно потрібно буде звертатится до спеціалізованих установ. Чи можно пройти спеціалісту підприємства навчання з в учбовому комбінаті з НАПБ Б.03.002-2007 і самостійно визначити категорії?

Микола Федоренко

27.07.2014

14:24

Оскільки визначення категорії будівель та приміщень за вибухопожежною та пожежною небезпекою не входять до робіт, що підлягають ліцензуванню, та перевірка знань за «Норми визначення категорій приміщень, будинків та зовнішніх установок за вибухопожежною та пожежною небезпекою», затверджених наказом МНС від 03.12.2007 № 833 (НАПБ Б.03.002-2007), у комісії учбово-навчального закладу (за участю представника ДСНС України) є підставою для визначення як фахівця з визначення категорії будівель та приміщень за вибухопожежною та пожежною небезпекою.

Світлана

28.07.2014

08:10

Дякую за відповідь

Ольга

23.03.2015

15:23

В медичному центрі необхідно розробити ПЛАС на кисень та природній газ.
Чи є потреба погоджувати ПЛАС? Якщо так - тоді хто це погоджує?
Чи достовірна інформація, що ПЛАС погоджує тільки Державна служба України з надзвичайних ситуацій?

Олександр

01.11.2016

15:32

На території підприємства знаходиться відкритий навіс для зберігання керамічних виробів. Збудований він із металопроката (швелер, кутник) і накритий зверху та по бокам із листового матеріалу (оцинкованої сталі) Питання таке: чи належить цей навіс до переліку категорій і класів зон за вибухо-, вибухопожежо- та пожежонебезпечністю, чи це об'єкт, який не підлягає класифікації по вищенаведеним категоріям?

Микола Федоренко

01.11.2016

16:53

Існує НАПБ Б.03.002-2007 «Норми. визначення категорій приміщень, будинків та зовнішніх установок за вибухопожежною та пожежною небезпекою». З 01.01.2017 є чинним ДСТУ Б В.1.1-36:2016 «Визначення категорій приміщень, будинків та зовнішніх установок за вибухопожежною та пожежною небезпекою».

Олександр

23.11.2016

14:13

Навіс належить до категорії нетитульних тимчасових будівель та споруд (див. ДБН Д.1.1-1-2000). У даному випадку нетитульна тимчасова споруда використовується впродовж тривалого періоду часу і підлягає загальній класифікації по категоріям і класам зон за вибухо-, вибухопожежо- та пожежонебезпечністю, згідно НАПБ Б.03.002-2007.

Олександр

30.03.2017

10:20

Згідно норм визначення категорій за вибухопожежною та пожежною небезпекою № 833 від 03.12.2007 р., приміщення та будинки поділяють на категорії А, Б, В, Г, Д. Деякі джерела дають інформацію, що категорія В-пожежонебезпечна поділяється на підкатегорії В1, В2, В3, В4. Звідки взявся цей розподіл, якщо НАПБ Б 03.002-2007 чітко вказує на те, що існує лише категорія В?

Модератори:


Зараз на форумі

Активні користувачі (за останні 3 хвилини): немає.

Модераторів: немає.

Останній зареєстрований:

Усього зараз відвідувачів на форумі: , з них прихованих:

Найбільше відвідувань було зафіксовано : відвідувачів

Тільки зареєстровані користувачі можуть відповідати
на повідомлення в цьому розділі.

Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся

ЖУРНАЛИ
 

Профайл Особистий
кабінет