Logo MCFR
ГоловнаФорум

пожарная безопасность и требования к буржуйкам

Охрана

05.11.2014

13:07

Доброго времени суток коллеги. Может кто сталкивался какими нормативными документами прописаны требования к установке, эксплуатации и обслуживанию отопительных приборов типа "буржуйка"?

Микола Федоренко

05.11.2014

14:26

Наприклад, п. 5.2.11 Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом МНС України від 19.10.2004 № 126, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 4 листопада 2004 р. за № 1410/10009 (НАПБ А.01.001-2004).

Роман

03.09.2015

11:42

підкажіть, хто знає, чи можна зберігати у одному приміщенні паливо-мастильні матеріали разом із транспортом (чим регламентується)? і чи можна зберігати разом в одному приміщенні бензин-дизель-різні масла? У даному приміщенні присутня буржуйка.

Микола Федоренко

03.09.2015

13:03

Відповідно до п.2.12 розділу IV Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30.12.2014 № 1417, улаштування тимчасових печей у приміщеннях забороняється. Як виняток, у разі необхідності дозволяється установка тимчасових металевих печей у приміщеннях гуртожитків, адміністративних, громадських та допоміжних будинках підприємств, а також у житлових та дачних будинках, на будівельних майданчиках за умови виконання інструкцій підприємств - виробників цих приладів, а також:
• підлогу з горючих матеріалів під печами необхідно ізолювати одним рядом цеглин, покладених плиском на глиняному розчині, або негорючим теплоізолювальним матеріалом завтовшки не менше 0,12 м з обшивкою зверху покрівельною сталлю;
• печі треба встановлювати на відстані не менше 1 м від конструкцій з матеріалів груп горючості Г3, Г4 та не менше 0,7 м - від конструкцій з матеріалів груп горючості Г1, Г2;
• металеві димові труби, що прокладаються під стелею або паралельно до стін та перегородок з матеріалів груп горючості Г3, Г4, повинні бути від них на відстані не менше ніж 0,7 м - без ізоляції на трубі; не менше ніж 0,25 м - з ізоляцією, яка не допускає підвищення температури на її зовнішній поверхні понад 90 °C;
• металеві димові труби допускається прокладати через перекриття з горючих матеріалів за умови влаштування перегородки з негорючих матеріалів розміром не менше 0,51 м. У разі виведення металевої димової труби через вікно (коли відсутнє риштування) в нього треба вставляти лист покрівельного заліза, який замінює переділку, розміром не менше трьох діаметрів димової труби. Кінець труби слід виводити за стіну будинку не менше ніж на 0,7 м та закінчувати спрямованим угору патрубком заввишки не менше 0,5 м. Патрубок, який виводиться з вікна верхнього поверху, повинен підніматися вище карниза на 1 м. На патрубку треба встановлювати пристрої для відведення атмосферних опадів.
Територія, виробничі і допоміжні приміщення, площадки і приміщення для зберігання транспортних засобів, споруди повинні відповідати ВСН 01-89 «Ведомственные строительные нормы. Предприятия по обслуживанию автомобилей» (п.1.1 розділу ІІІ Правил №964). «В помещении постов технического обслуживания и текущего ремонта подвижного состава допускается хранение свежих и отработавших смазочных масел в резервуарах общей емкостью не более 5 м3, размещаемых в помещении или в приямке, а также установка насосного оборудования для транспортировки смазочных материалов» (п.2.32 ВСН 01-89).
Відповідно до п.3 розділу VI «Вимоги пожежної безпеки до допоміжних технологічних об'єктів» підрозділу 3 «Автотранспортні цехи» Правил пожежної безпеки для об'єктів зберігання, транспортування та реалізації нафтопродуктів, затверджених наказом Міністерства палива та енергетики України від 24.12.2008 № 658, «у приміщеннях, призначених для стоянки і ремонту автомобілів, а також на стоянках автомобілів під навісами і на відкритих площадках забороняється: залишати автомобілі з відкритою горловиною бензобаків, а також при витіканні пального та мастила; зберігати бензин, дизельне пальне, балони із газом (за винятком пального у баках і газу в балонах, що встановлені на автомобілях).
«В індивідуальних гаражах допускається зберігання не більше 40 л запасу палива та 10 кг мастила. Таку саму кількість ЛЗР та ГР допускається зберігати в окремо розташованому господарському будинку на присадибній ділянці, якщо відстань від неї до житлового будинку становить не менше 7 м» (п.11.3 розділу VI Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30.12.2014 № 1417).
Відстань від балонів до печей та інших джерел тепла з відкритим вогнем повинна бути не менше 5 м (п.10.26 розділу VІІІ Правил охорони праці на автомобільному транспорті, затверджених наказом МНС України від 09.07.2012 № 964, далі – Правила №964).

Юрій

22.11.2015

17:14

ДД! Підскажіть будь ласка, чи можна встановлювати саморобний електричний котел в одній з будівлі, яка розташована на території підприємства, якщо при цьому будуть виконанні вимоги по електрозахисту та інше????

Микола Федоренко

22.11.2015

20:07

В експлуатацію допускаються тільки електротермічні установки (електродні котли та парові котли незалежно від робочого тиску і температури нагріву води в них, які живляться від джерел струму частоти 50 Гц напругою до і понад 1 кВ, призначені для систем опалення, гарячого водо- і паропостачання житлових, комунально-побутових, громадських і виробничих будівель, споруд, промислових і сільськогосподарських установок), виготовлені на підприємствах, що мають спеціальний дозвіл на таке виробництво і технічні засоби для забезпечення їх якісного виготовлення відповідно до вимог державного стандарту або технічних умов, узгоджених в установленому порядку. Електродні котли необхідно встановлювати в окремому приміщенні (п.8.2, п.8.6 розділу VІІІ Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів, у редакції наказу Міністерства енергетики та вугільної промисловості від 13.02.2012 № 91). Тобто, експлуатація саморобного котла на виробництві не допускається.
Дозвіл на початок роботи теплових установок і трубопроводів, які не підлягають реєстрації в органах Держгірпромнагляду, видає Уповноважена посадова особа, що відповідає за справний стан і безпечну та економічну експлуатацію устаткування теплових установок і мереж з оформленням на це відповідних актів та записом у паспорті (п.5.8.14 Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж, затверджених наказом Міністерства палива та енергетики від 14.02.2007 № 71, далі – Правила № 71).
Експлуатація кожного типу котла здійснюється за інструкцією з експлуатації, розробленою з урахуванням вимог заводу-виробника, затвердженою технічним керівником суб'єкта господарювання (п.6.1.3 Правил № 71). Теплова установка та обладнаня суб'єкта господарювання має бути забезпечено комплектом документації, передбаченою п.5.5.1 Правил № 71 (паспорти з проколами і актами перевірки технічного стану обладнання; сертифікати свідоцтва про якість виготовлення і монтажу; робочі креслення обладнаня тощо).

Александр

25.11.2015

02:14

Добридень! Може трохи не в ту тему, але про опалення)
Де чітко регламетується обовязкове встановлення сертифікованих протипожених дверей на теплогенераторну, з межею горючості 0.6год., розмішену на 1му поверсі адміністративної будівлі?

Микола Федоренко

25.11.2015

10:48

Двері виходів з технічних поверхів, виходів на покрівлю, а також електрощитових, вентиляційних камер, комор горючих матеріалів повинні бути протипожежними 2-го типу для будинків І-ІІ ступенів вогнестійкості, 3-го типу - для будинків інших ступенів вогнестійкості, за винятком V (п.2.63 ДБН В.2.2-15-2005 «Житлові будинки. Основні положення»).
P.S. Поверх технічний - поверх для розміщення інженерного обладнання та прокладання комунікацій; може бути розташований у нижній (у тому числі технічне підпілля), верхній (у тому числі технічне горище) або у середній частині будинку (розділ 3 ДБН В.2.2-9-2009 «Громадські будинки та споруди. Основні положення»).

Модератори:


Зараз на форумі

Активні користувачі (за останні 3 хвилини): немає.

Модераторів: немає.

Останній зареєстрований:

Усього зараз відвідувачів на форумі: , з них прихованих:

Найбільше відвідувань було зафіксовано : відвідувачів

Тільки зареєстровані користувачі можуть відповідати
на повідомлення в цьому розділі.

Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся

ЖУРНАЛИ
 

Профайл Особистий
кабінет