Logo MCFR
ГоловнаФорум

Інструктажі з пожежної безпеки

Микола Федоренко

12.08.2015

10:41

Порядок проведення інструктажів з питань пожежної безпеки на підприємствах визначало Типове положення про інструктажі, спеціальне навчання і перевірку знань з питань пожежної безпеки на підприємствах, в установах та організаціях України, затверджене наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 29.09.2003 № 368 (далі – Положення № 368). Дані про проведення всіх видів протипожежних інструктажів (крім цільового) заносять у «Журналі реєстрації інструктажів з питань пожежної безпеки» за формою додатку 2 Положення № 368 (має 9 граф). Повторний протипожежний інструктаж проводиться на робочому місці з усіма працівниками не менш як один раз на рік за примірним переліком питань. Протипожежні інструктажі проводяться безпосередньо керівниками робіт (начальником виробництва, цеху, дільниці тощо), які пройшли навчання і перевірку знань з питань пожежної безпеки.
Порядок проведення інструктажів з питань техногенної безпеки визначають Правила техногенної безпеки у сфері цивільного захисту на підприємствах, в організаціях, установах та на небезпечних територіях, затверджені наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 15.08.2007 № 557, запис про проведення вступного інструктажу здійснюється у «Журналі реєстрації вступного інструктажу з питань техногенної безпеки» за формою додатку 3 (має 8 граф).

Наталя

19.08.2015

20:02

У якому документі прописано за відповідальність керівника структурного підрозділу щодо проведення первинного, повторного, позапланового і цільового протипожежних інструктажів.

Микола Федоренко

20.08.2015

09:12

Усі працівники при прийнятті на роботу на робочому місці повинні проходити інструктажі з питань пожежної безпеки (далі - протипожежні інструктажі). Види протипожежних інструктажів, а також порядок організації та проведення протипожежних інструктажів, навчання і перевірки знань з пожежно-технічного мінімуму встановлено постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 року № 444 «Про затвердження Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях» (п.15 розділу ІІ Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30.12.2014 № 1417).
На підприємствах, в установах та організаціях із чисельністю працівників 50 і менше осіб навчання може здійснюватися шляхом проведення інструктажів за програмою загальної підготовки працівників, які проводяться особами з питань цивільного захисту, призначеними в межах штатної чисельності суб’єкта господарювання. У разі прийняття на роботу особа за місцем роботи проходить інструктаж з питань цивільного захисту, пожежної безпеки та дій у надзвичайних ситуаціях. Інструктаж та перевірка знань проводяться у порядку, визначеному підприємством, установою та організацією на основі вимог нормативно-правових актів у сфері цивільного захисту. Особи, що залучаються підприємствами, установами та організаціями (в тому числі на умовах договору) до проведення інструктажів, навчання і перевірки знань з питань цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки, зобов’язані пройти спеціальну підготовку на територіальних курсах, у навчально-методичних центрах цивільного захисту та безпеки життєдіяльності відповідно до вимог типового положення про них (п.10, п.11, п.14 Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 року № 444).
Відповідно до частини 4 статті 40 Кодексу цивільного захисту України від 02.10.2012 № 5403-VI періодичність проведення інструктажу з питань пожежної безпеки – раз на рік.

Василь

20.08.2015

17:53

Відповідь користувачу Микола Федоренко на повідомлення #175658

В постанові № 444 ( в Порядку) я не знайшов встановлених видів протипожежних інструктажів (вступний, первинний і т.д.), тільки про пожтехмінімум написано.
І що означає останній абзац п.11 цієї постанови (тобто Порядку): "Інструктаж та перевірка знань проводяться у порядку, визначеному підприємством, установою та організацією на основі вимог нормативно-правових актів у сфері цивільного захисту." Логічне питання: навіщо такий порядок, який не дає вичерпну відповідь на питання протипожежних інструктажів?

Микола Федоренко

20.08.2015

20:46

Нормативно-правове регулювання порядку організації у сферах пожежної і техногенної безпеки входить до повноваження центрального органу виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту (частина 34 статті 17 Кодексу цивільного захисту України). Цікаво було б отримати офіційне роз’яснення.

Михайло

26.08.2015

09:34

Шановне панство, навіщо ви смакуєте тему яка і так зрозуміла. Є журнал, є інструктажі. Є також положення про все це. В стовпчику 3 Журналу чітко написано, що туди вписується вид інструктажу. Дійсно, законодавчо, якзавди, існує колізія. Однак вести один журнал чи декілька це справа кожного окремого роботодавця і фахівця. Якщо ви як фахіваць берете не себе відповідальність то ведіть один журнал, в іншрму випадку нехай інструктують і відповідають за своїх підлеглих їх керівники.

Ольга

28.08.2015

15:39

Микола Федоренко, Микола Дмитрович! Розтлумачте, будь ласка, другу половину останнього речення п.5 статті 40 Кодексу цивільного захисту... " а посадові особи до початку виконання своїх обов,язків і періодично (один раз на три роки) проходять навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки".
Мається на увазі роботи з підвищеною небезпекою чи всі посадові особи без виключення?

Дякую

Микола Федоренко

28.08.2015

22:30

На мою думку, спеціальне навчання з питань пожежноі безпеки стосуеться тільки тих посадових осіб, які організовують роботи з підвищеною пожежною небезпекою або ліквідаціі пожеж. Навіщо, наприклад таке спеціальне навчання бухгалтерам або іншим фахівцям загально-організаційного напрямку ? Загальні питання пожежноі безпеки входять до программи навчання з питань охорони праці. Слід зазначити, що право тлумачення подібних вимог пожежноі безпеки належить центральному органу ДСНС.

Олена

03.02.2016

11:41

Чи потрібен інструктаж з пожежної безпеки працівникам ДСНС??

Микола Федоренко

03.02.2016

14:14

Чи потрібен інструктаж з питань охорони праці посадовим особам державного органу, які контролюють питання охорони праці (наприклад, Держпраці) ? Як посадові особи ДСНС, так й посадові особи Держпраці є працівниками, вимоги до яких ті ж самі, що й до інших працівників суб’єктів господарювання. Всі працівники можуть використовувати нагрівальні пристрої та електротехнічні пристрої, тому мають дотримуватися вимог пожежної безпеки, електробезпеки тощо, відповідно й проходити відповідні інструктажі.

Модератори:


Зараз на форумі

Активні користувачі (за останні 3 хвилини): немає.

Модераторів: немає.

Останній зареєстрований:

Усього зараз відвідувачів на форумі: , з них прихованих:

Найбільше відвідувань було зафіксовано : відвідувачів

Тільки зареєстровані користувачі можуть відповідати
на повідомлення в цьому розділі.

Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся

ЖУРНАЛИ
 

Профайл Особистий
кабінет