Logo MCFR
ГоловнаФорум

Інструктажі з пожежної безпеки

Ольга

03.02.2016

15:03

Микола Федоренко, Микола Дмитрович! Але ж вони не приймають участь в технологічному процесі? Достатньо буде їм вступного інструктажу, до програми якого включені питання пожежної та електробезпеки, а наказом звільнити від проходження первинного та періодичних інструктажів згідно Положення про навчання ?

Микола Федоренко

03.02.2016

16:51

Повністю згоден.

Ольга

04.02.2016

09:19

Микола Федоренко, Дякую.

Олена

04.02.2016

12:37

дякую за відповідь, я в своєму підрозділі вже втомилася це доводити,я кажу, -"що потрібно!", а мені кажуть - в нас такого не було)

Іванов

07.04.2016

12:00

Доброго дня.
Повторний інструктаж з питань пожежної безпеки, на підставі вимог частин 4, 6 статті 40 Кодекс цивільного захисту України від 02.10.2012 № 5403-VI проводиться 1 раз на рік.
Перевіряючий підприємство з підвищеною небезпекою наполягає на повторному інструктажі 1 раз на 3 міс.
Яким НПАОП це регламентовано?
Дякую

Микола Федоренко

07.04.2016

15:38

«Навчання персоналу діям та способам захисту на випадок виникнення аварійних ситуацій та аварій на підприємствах, в установах та організаціях проводиться у формі інструктажів та навчань, які проводяться в системі охорони праці, з включенням питань техногенної безпеки, відповідно до Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15, зареєстрованого у Мін’юсті 15.02.2005 за № 231/10511» (п. 4.5.2 Правил техногенної безпеки у сфері цивільного захисту на підприємствах, в організаціях, установах та на небезпечних територіях, затверджені наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 15.08.2007 № 557). Техногенна безпека - відсутність ризику виникнення аварій та/або катастроф на потенційно небезпечних об’єктах, а також у суб’єктів господарювання, що можуть створити реальну загрозу їх виникнення. Забезпечення техногенної безпеки є особливою (специфічною) функцією захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій (частина 43 статті 2 Кодексу цивільного захисту України від 02.10.2012 № 5403-VI). Техногенна безпека, як й пожежна безпека є складовими цивільного захисту.
Таким чином, вимога щодо проведення інструктажу 1 раз на 3 місяці правомірна для інструктажу питань з техногенної безпеки, тобто тільки підприємств, що утримують потенційно небезпечні об’єкти.
З іншої сторони, «інструктаж та перевірка знань проводяться у порядку, визначеному підприємством, установою та організацією на основі вимог нормативно-правових актів у сфері цивільного захисту» (п.11 Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.06.2013 № 444).

Тетяна

30.05.2016

12:20

Доброго дня.

Відносно інструктажів з пожежної безпеки. Яким законодавчим актом наразі регламентується проведення інструктажів з питань пожежної безпеки, а також форма журналу? оскільки типове положення про інструктажі, спеціальне навчання та перевірку знань...№368 втратило чинність.

Микола Федоренко

30.05.2016

12:46

Види протипожежних інструктажів, а також порядок організації та проведення протипожежних інструктажів, навчання і перевірки знань з пожежно-технічного мінімуму встановлено постановою Кабінету Міністрів України від 26.06.2013 № 444 «Про затвердження Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях» (п.15 розділу ІІ Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30.12.2014 № 1417).
У разі прийняття на роботу особа за місцем роботи проходить інструктаж з питань цивільного захисту, пожежної безпеки та дій у надзвичайних ситуаціях. Інструктаж та перевірка знань проводяться у порядку, визначеному підприємством, установою та організацією на основі вимог нормативно-правових актів у сфері цивільного захисту (п.11 Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.06.2013 № 444).

Тетяна

30.05.2016

14:20

Дуже вам дякую, однак жодним із вищеперерахованих вами законодавчих актів не визначається форма журналу з питань пожежної безпеки (як це було у випадку з Типовим положенням), тоді виникає запитання, якою вона має бути. Питання є вкрай актуальним, оскільки при написанні наших внутрішніх документів фахівець одного із відділів звернувся до мене відносно того, де прописано, що журнал для реєстрації з питань пожежної безпеки має бути саме таким, в жодному з діючих законодавчих актів він не представлений.
Завчасно дякую за відповідь.

Микола Федоренко

30.05.2016

15:08

Порядок проведення інструктажів з питань пожежної безпеки визначається підприємством, установою та організацією на основі вимог нормативно-правових актів (у сфері цивільного захисту). Питання: чи можна використати з цією метою, наприклад, Журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці ?

Модератори:


Зараз на форумі

Активні користувачі (за останні 3 хвилини): немає.

Модераторів: немає.

Останній зареєстрований:

Усього зараз відвідувачів на форумі: , з них прихованих:

Найбільше відвідувань було зафіксовано : відвідувачів

Тільки зареєстровані користувачі можуть відповідати
на повідомлення в цьому розділі.

Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся

ЖУРНАЛИ
 

Профайл Особистий
кабінет