Logo MCFR
ГоловнаФорум

Інструктажі з пожежної безпеки

Олена

07.07.2016

10:48

Чи можна використовувати стару форму журналу з пож безпеки чи просто довільну форму, яку затвердить керівництво??

Микола Федоренко

07.07.2016

17:37

«У разі якщо норма закону чи іншого нормативно-правового акта, виданого відповідно до закону, припускає неоднозначне тлумачення прав і обов'язків суб'єкта господарювання або органу державного нагляду (контролю) та його посадових осіб, рішення приймається на користь суб'єкта господарювання» (частина 7 статті 4 Закону України «Проосновні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 № 877-V). Тобто, право вибору - за роботодавцем.

Юля

18.10.2016

11:34

[Видалено автором]14

Лариса

20.11.2016

10:10

Особливості заповнення Журналу реєстрації інструктажу з питань пожежної безпеки.

Як правильно заповнювати Журнал реєстрації інструктажу з питань пожежної безпеки.

Заведення нового Журналу реєстрації інструктажу з пожежної безпеки.


Термін зберігання Журналу реєстрації інструктажу, який закінчився з пожежної безпеки.

Як правильно внести пропущений запис до Журналу реєстрації інструктажу з питань пожежної безпеки, якщо вже було внесено інші записи про проведення інструктажів з наступними датами.

Микола Федоренко

20.11.2016

15:57

Відповідно до п.481, п.482 підрозділу 5.5 таблиці розділу ІІ Переліку типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 12..04.2012 № 578/5, строк зберігання Журналу реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці та Журналу реєстрації інструктажів (первинного, повторного, позапланового, цільового) з питань охорони праці становить 10 років.
Враховуючи те, що сьогодні чинним законодавством не визначені форми Журналів реєстрації інструктажів з питань пожежної безпеки, тобто можлива реєстрація цього виду інструктажу у Журналах реєстрації інструктажів з питань охорони праці, той строк зберігання журналів має бути до 10 років. При цьому відповідно до п.1177 підрозділу 11.6 таблиці розділу ІІ вищезазначеного Переліку «документи (плани, звіти, доповідні записки, довідки) про забезпечення пожежної безпеки в організації» зберігаються 5 років.

Лариса

16.12.2016

09:17

Чи правильно я зрозуміла - вступний інструктаж по пожежній ДЛЯ ВСІХ ПРАЦ-КІВ проводить головний інженер, тому, що
- він згідно наказу відповідальний за пожежну в закладі (в наказі ще додамо його відповідальність за вступ інструктажі),
а всі інші інстр-жі проводять керівники структ підрозділів.
Питання:
1.Навчання в НЦ обов'язковим є тільки для головного інженера, тому, що в його підпорядкуванні - працівники з ПН?
2.Тоді яке навчання має бути для керів-ків структ підрозділів (без ПН)?
3. У голов інженера -журнал для вступних інстр-жів, а в підрозділах- для інших видів інструктажів?

Буду дуже вдячна за допомогу.

Микола Федоренко

16.12.2016

13:24

Аксіомою є те, що особа, яка проводить інструктаж, має володіти питаннями, за якими проводиться інструктаж, тобто пройти навчання та перевірку знань (у даному випадку, в атестованій комісії підприємства), інакше – не має ніякої користі від такого інструктажу.

Лариса

18.12.2016

16:09

Дякую!
В посвідченнях про проходження навчання із загального курсу ОП, виданих в навчальному центрі, на звороті серед інших вивчених тем є "Пожежна безпека". Чи достатньо такого навчання (а не спеціального по пожежній), щоб бути членом комісії з ПБ підприємства?

Микола Федоренко

18.12.2016

19:43

«Особи, яких приймають на роботу, пов’язану з підвищеною пожежною небезпекою, мають попередньо пройти спеціальне навчання (пожежно-технічний мінімум)» (частина 5 статті 40 Кодекс цивільного захисту України). Якщо комісія не перевіряє знання щодо робіт, пов’язаних з підвищеною пожежною небезпекою, то достатньо такого запису.

Олександр

20.12.2016

14:17

Підскажіть, будь-ласка, в такому питанні. Наскільки я розумію, то на підприємстві повинно бути заведено три види журналів:
1. Журнали з охорони праці (згідно Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці № 15 від 26.01.2005 р., НПАОП 0.00-4.12-05);
2. Журнали з пожежної безпеки (згідно Типового положення про інструктажі, спеціальне навчання і перевірку знань з питань пожежної безпеки № 368 від 29.09.2003 р. НАПБ Б.02.005-2003);
3. Журнали з техногенної безпеки (згідно Правил техногенної безпеки у сфері цивільного захисту на підприємствах, в організаціях, установах та на небезпечних територіях № 557 від 15.08.2007).
Якщо підприємство не є об'єктом потенційної небезпеки надзвичайних ситуацій, то тоді ведуться лише два види журналів: 1) журнали з охорони праці; 2) журнали з пожежної безпеки.
Чи правильно я розумію дане питаня?

Модератори:


Зараз на форумі

Активні користувачі (за останні 3 хвилини): немає.

Модераторів: немає.

Останній зареєстрований:

Усього зараз відвідувачів на форумі: , з них прихованих:

Найбільше відвідувань було зафіксовано : відвідувачів

Тільки зареєстровані користувачі можуть відповідати
на повідомлення в цьому розділі.

Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся

ЖУРНАЛИ
 

Профайл Особистий
кабінет