Logo MCFR
ГоловнаФорум

RE: Cпеціальне навчання (пожежно-технічний мінімум)

Игорь

07.09.2015

15:52

Відповідь користувачу на повідомлення #176674

і преподи праві. я сьогодні всі питання розяснив.. є діючий закон, де чорним по білому говориться, что вся коміссія і доповідачі повинні мати посвідчення.. а на випадок, якщо збираешся шуткувати - ДСНС программу навчання затверджує.. Скоріш за все ще людина на залік прийде с ДСНС.. Тим паче, якщо перший раз проводиш.. Ще треба Декларацію матеріально-технічного стану в ДСНС зареєструвати.. Так що, якщо щось и зробиш, то це будет незаконно.. Наступна перевірка люлей наваляє..

Ольга

29.09.2015

15:48

Игорь, А яке посвідчення, по Вашому, повинні мати члени комісії? Що там повинно бути написано?
Маю на увазі, члени комісії з перевірки знань? І знань чого? Це я Вас навожу на думку...

Володимир

12.11.2015

08:31

Пройшла перевірка МНС. Вимагають: договір та підтвердження про сплату за страхування учасників добровільної пожежної дружини та за нанесення шкоди третім особам. Чи нічого не змінилося з цього питання?

Відносно ДПД, то згідно Кодексу про цивільний захист, вона не є обов'язковою. Але в нас на підприємстві багато паперу - використовується в технологічному процесі, великі запаси. Всі працівники підприємства проходять інструктажі, щороку проводимо практичні навчання. Чи потрібна ДПД і відповідно чи потрібне страхування.

Виктория

13.11.2015

13:46

"Організація своєчасного і якісного проведення спеціального навчання, інструктажів та перевірки знань з питань пожежної безпеки на підприємстві покладається на його керівника, а в структурних підрозділах (цех, дільниця, лабораторія, майстерня тощо) - на керівника відповідного підрозділу. " - з якого нормативного документу ця фраза? Дуже чекаю на відповідь!

Микола Федоренко

13.11.2015

14:55

«Організація своєчасного і якісного проведення спеціального навчання, інструктажів та перевірки знань з питань пожежної безпеки на підприємстві покладається на його керівника, а в структурних підрозділах (цех, дільниця, лабораторія, майстерня тощо) - на керівника відповідного підрозділу» (п.1.4 Типового положення про спеціальне навчання, інструктажі та перевірку знань з питань пожежної безпеки на підприємствах, в установах та організаціях України, затвердженого наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 29.09.2003 № 368, втратив чинність).

Володимир

08.12.2015

16:14

Пройшла перевірка МНС. Вимагають: договір та підтвердження про сплату за страхування учасників добровільної пожежної дружини та за нанесення шкоди третім особам. Чи нічого не змінилося з цього питання?

Відносно ДПД, то згідно Кодексу про цивільний захист, вона не є обов'язковою. Але в нас на підприємстві багато паперу - використовується в технологічному процесі, великі запаси. Всі працівники підприємства проходять інструктажі, щороку проводимо практичні навчання. Чи потрібна ДПД і відповідно чи потрібне страхування.

Микола Федоренко

08.12.2015

21:20

У суб’єктів господарювання, населених пунктах для здійснення заходів із запобігання виникненню пожеж та організації їх гасіння органи місцевого самоврядування за рішенням територіальних громад, а також керівники суб’єктів господарювання можуть утворювати пожежно-рятувальні підрозділи для забезпечення добровільної пожежної охорони (стаття 63 Кодекс цивільного захисту України від 02.10.2012 № 5403-VI).
Пожежна дружина - підрозділ, забезпечений пожежними мотопомпами та/або первинними засобами для гасіння пожеж; пожежна команда - підрозділ, забезпечений пожежними автомобілями або іншою необхідною технікою для гасіння пожеж (п.8 Порядку функціонування добровільної пожежної охорони, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2013 № 564, далі - Порядок № 564). Члени пожежної дружини (команди) підлягають обов’язковому особистому страхуванню відповідно до Закону України «Про страхування» (п.16 Порядку № 564).

Володимир

31.08.2016

10:58

Відповідь користувачу Микола Федоренко на повідомлення #182494

Чи потрібно один раз на рік проходити перевірку знань відповідних нормативних актів з пожежної безпеки (пожежний мінімум) респіраторнику аварійно-рятувального підрозділу?

Микола Федоренко

31.08.2016

19:44

Особи, яких приймають на роботу, пов’язану з підвищеною пожежною небезпекою, мають попередньо пройти спеціальне навчання (пожежно-технічний мінімум). Працівники, зайняті на роботах з підвищеною пожежною небезпекою, один раз на рік проходять перевірку знань відповідних нормативних актів з пожежної безпеки, а посадові особи до початку виконання своїх обов’язків і періодично (один раз на три роки) проходять навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки (частина 5 статті 40 Кодексу цивільного захисту України від 02.10.2012 № 5403-VI).

Андрій

08.12.2016

14:38

Відповідь користувачу 254848 на повідомлення #164792

оясню легко і доступно про навчання у галузі пожежної безпеки.
1. Існує два види навчань : спеціальне навчання (за програмою пожежно-технічний мінімум) та навчання з питань пожежної безпеки.
2. Перший вид навчань (пож.-мінімум) проходять, особи робота яких пов язана з підвищеною пожежною небезпекою (електрогазозварювальники, працівники паливо-мастильних матеріалів, працівники складів, оператори азс тощо). Проходять ці особи даний вид навчання за місцем роботи, за програмою яку розробляє та затверджує керівник підприємства без погоджень з ДСНС!!!! І в подальшому лише, кожен рік проходять перевірку знань(заліки). Якщо у вас немає ресурсів і відповідних спеціалісті то відправляйте у навчальні центри. Головне до початку допуску до певного виду робіт.
3. До 2 виду навчань належать працівники керівного складу (начальник відділу, служби тощо), котрі повинні пройти навчання до початку роботи, у навчальних центрах ДСНС тощо, або скласти самим програму відповідно до "Про Порядок затвердження програм навчання посадових осіб з питань пожежної безпеки, організації та контролю їх виконання" і після погодження проводити самостійно. Такі особи проходять навчання з питань пожежної безпеки лише 1 раз і згодом з періодичністю 3 роки перевірку знань (заліки).

Модератори:


Зараз на форумі

Активні користувачі (за останні 3 хвилини): немає.

Модераторів: немає.

Останній зареєстрований:

Усього зараз відвідувачів на форумі: , з них прихованих:

Найбільше відвідувань було зафіксовано : відвідувачів

Тільки зареєстровані користувачі можуть відповідати
на повідомлення в цьому розділі.

Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся

ЖУРНАЛИ
 

Профайл Особистий
кабінет