Logo MCFR
ГоловнаФорум

RE: Cпеціальне навчання (пожежно-технічний мінімум)

Андрій

08.12.2016

14:39

Поясню легко і доступно про навчання у галузі пожежної безпеки.
1. Існує два види навчань : спеціальне навчання (за програмою пожежно-технічний мінімум) та навчання з питань пожежної безпеки.
2. Перший вид навчань (пож.-мінімум) проходять, особи робота яких пов язана з підвищеною пожежною небезпекою (електрогазозварювальники, працівники паливо-мастильних матеріалів, працівники складів, оператори азс тощо). Проходять ці особи даний вид навчання за місцем роботи, за програмою яку розробляє та затверджує керівник підприємства без погоджень з ДСНС!!!! І в подальшому лише, кожен рік проходять перевірку знань(заліки). Якщо у вас немає ресурсів і відповідних спеціалісті то відправляйте у навчальні центри. Головне до початку допуску до певного виду робіт.
3. До 2 виду навчань належать працівники керівного складу (начальник відділу, служби тощо), котрі повинні пройти навчання до початку роботи, у навчальних центрах ДСНС тощо, або скласти самим програму відповідно до "Про Порядок затвердження програм навчання посадових осіб з питань пожежної безпеки, організації та контролю їх виконання" і після погодження проводити самостійно. Такі особи проходять навчання з питань пожежної безпеки лише 1 раз і згодом з періодичністю 3 роки перевірку знань (заліки).

Служба охорони праці

10.02.2017

10:11

Служба охорони праці

10.02.2017

10:35

[Видалено автором]14

Максим

14.04.2017

22:00

Микола Дмитрович підкажіть кухар як користувачем електричного обладнання (електричні плити), так й користувач електротехнічного обладнання (електричних приладів) для допуску до використання цих засобів на виробництві потрібно попередньо пройти спеціальне навчання (пожежно-технічний мінімум). Дякую.

Микола Федоренко

15.04.2017

10:02

Кухар повинен дотримуватися вимогами інструкцій з охорони праці та пожежної безпеки, Правил користування обладнання (у разі якщо вони є). Персонал, який проводить технічне обслуговування обладнання, повинен керуватися відповідними експлуатаційною документацією, правилами технічної та безпечної експлуатації.

Максим

29.04.2017

17:37

Підкажіть, будь ласка фахівці даного сайту де та у кого повинно зберігатися посвідчення про навчання:
1 З Правил пожежної безпеки в Україні
2 Проходження пожежно - технічного мінімуму
3 З Цивільного захисту. Дякую.

Микола Федоренко

01.05.2017

12:07


1. «У приміщенні котелень та інших теплогенеруючих установок підприємств і населених пунктів забороняється допускати до роботи осіб, які не пройшли навчання з пожежно-технічного мінімуму та не отримали відповідних кваліфікаційних посвідчень» (п. 2.17 розділу IV Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30.12.2014 № 1417, далі - Правила № 1417).
2. До роботи на автозаправних станціях допускаються лише особи, які пройшли навчання за програмою пожежно-технічного мінімуму і мають про це відповідне посвідчення (п.10.1 розділу VI Правил № 1417).
3. Забороняється допускати до зварювальних та інших вогневих робіт осіб, які не мають кваліфікаційних посвідчень та не пройшли у встановленому порядку навчання за програмою пожежно-технічного мінімуму та щорічної перевірки знань з одержанням спеціального посвідчення (п.1.1 розділу VIІ Правил № 1417).
Місце зберігання посвідчень Правила № 1417 не конкретизують, тобто визначається роботодавцем. Наприклад, «посвідчення про проходження навчання та перевірки знань з питань пожежної безпеки має бути у особи під час перебування на роботі (службі) і дійсне за наявності документа, що посвідчує особу (п. 13 розділу ІІІ Положення про інструктажі, навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки в Міністерстві внутрішніх справ України, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 23.05.2016 № 410).

Ілона

11.06.2017

20:45

Підкажіть чи потрібно стажорам (зварювальникам, електромонтерам) на підприємстві проходити ПТМ.

Микола Федоренко

11.06.2017

21:20

ПТМ для зварника є обов'язковим у разі проведення робіт на об'єктах з підвищеною пожежної небезпекою.

Модератори:


Зараз на форумі

Активні користувачі (за останні 3 хвилини): немає.

Модераторів: немає.

Останній зареєстрований:

Усього зараз відвідувачів на форумі: , з них прихованих:

Найбільше відвідувань було зафіксовано : відвідувачів

Тільки зареєстровані користувачі можуть відповідати
на повідомлення в цьому розділі.

Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся

ЖУРНАЛИ
 

Профайл Особистий
кабінет