Logo MCFR
ГоловнаФорум

Первинні засоби пожежогасіння

Анатолій

21.03.2016

17:48

В Києві я теж не знайшов.
Складайте Акт, що під час навчань використали вогнегасну речовину, потім складаєте Акт огляду вогнегасника, де рекомендуєте відправитии його на ТО, а вже ПТОВ дає Акт про неможливість проведення обслуговування пустого вогнегасника.

Дмитро

19.04.2016

16:16

Відповідь користувачу Микола Федоренко на повідомлення #174899

Доброго дня. Допоможіть будь-ласка, у нас на підприємстві на території є пожежні щити (укомплектовані), я на щитах зробив табличку:
ПРИ ПОЖЕЖІ ЗАТЕЛЕФОНУВАТИ 101
ТА СТАРШОМУ ЗМІНИ ОХОРОНИ
ТА ІНШИМ ОХОРОНИКАМ
ВІДПОВІДАЛЬНИЙ: КЕРІВНИК СЛУЖБИ БЕЗПЕКИ:
Нестеренко В.І.
Питання: керівник служби незгідний з цією табличкою, він каже шоп на ній написали за що він відповідальний, але у мене є наказ за те шо він відповідальний за сохраність цих щитів, що в цому випадку мені зробити?
Спасибі за відповідь.

Микола Федоренко

20.04.2016

14:02

Вимоги до первинних засобів пожежогасіння у виробничих, складських, допоміжних приміщеннях, будинках, спорудах, а також на території підприємств визначає підрозділ 3 розділу V Правил пожежної безпеки в України, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30.12.2014 № 1417, відповідно до якого:
• пожежні щити (стенди) повинні встановлюватись на території об’єкта площею більше 200 м² з розрахунку один щит (стенд) на 5000 м² захищуваної площі. Пожежні щити (стенди) та засоби пожежогасіння повинні бути пофарбовані у відповідні кольори згідно з ГОСТ 12.4.026-76 (п.3.11).
• На пожежних щитах (стендах) необхідно вказувати їх порядкові номери та номер телефону для виклику пожежно-рятувальних підрозділів; порядковий номер пожежного щита вказують після літерного індексу «ПЩ» (п.3.12).
• Відповідальними особами за своєчасне і повне оснащення об'єктів вогнегасниками та іншими засобами пожежогасіння, забезпечення їх технічного обслуговування, навчання працівників правилам користування вогнегасниками є власники цих об'єктів (або орендарі згідно з договором оренди) (п.3.22).

Дмитро

20.04.2016

17:46

Відповідь користувачу Микола Федоренко на повідомлення #189353

Списибі)

Олег

07.07.2016

14:49

Доброго дня.
Прошу дати посилання на Нормативний документ, який регламентує розмір штрафу для роботодавця за непроведення технічного діагностування вогнегасників.
Дякую

Микола Федоренко

07.07.2016

17:32

Стаття 175 «Порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки» та стаття 1888 «Невиконання приписів та постанов посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про пожежну і техногенну безпеку» Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07.12.1984 № 8073-X : «штраф на громадян від 0,5 до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».

Олександр

08.07.2016

11:13

Підприємство має складське приміщення 1000 м.кв. категорії В з наявністю горючих рідин. Згідно Типових Норм належності вогнегасників, на таку площу розраховано:
1) порошкових вогнегасників ВП-100 - 2 шт.
2) водяних та водопінних вогнегасників ОВП-100 - 3 шт.
3) вуглекислотних вогнегасників ВВК-28 - 3 шт.
Питання полягає в слідуючому: виходячи з вищенаведених норм, необхідно облаштовувати склад всіма типами вогнегасників, чи лише порошковим ВП-100, оскільки склад облаштований ПК з пожежними рукавами, а ПЕОМ в складі не має?

Анатолій

25.08.2016

10:47

Відповідь користувачу Олександр на повідомлення #192039

Достатньо одного типу вогнегасників, наприклад порошкових.
Але, треба враховувати й зручність користування вогнегасниками, габарити ємностей тощо.
Іноді ефективнішим є застосування 6 шт. ВП-9, ніж двох ВП-100.

" 3.3. Вибір типу вогнегасника обумовлений розмірами можливих
осередків пожеж на об'єкті.
3.4. При виборі типу вогнегасників необхідно враховувати
кліматичні умови експлуатації будинків та споруд. "

3.6. За необхідності застосування різних типів вогнегасників
допускається здійснювати заміну одного типу на інший із
забезпеченням рівності сумарної вогнегасної здатності
вогнегасників за класом пожежі, характерної для цього об'єкта. Для
зручності здійснення такої заміни в додатку 2 наведено коефіцієнти
ефективності вогнегасників, які є відносними значеннями
ефективності пожежі класів А та В. Наприклад, порошковий
вогнегасник ВП-9 для пожежі класу В, який має коефіцієнт
ефективності 13, можна замінити на два вогнегасники - порошковий
ВП-6 (має коефіцієнт ефективності 8) та водопінний ВВП-6 (має
коефіцієнт ефективності 5), які мають сумарний коефіцієнт
ефективності 13.

Юлія

07.09.2016

10:45

Доброго дня!
Згідно із законодавством, ТО пожежних кранів слід проводити 1 раз на 6 міс.
Підкажіть, будь ласка, чи можна на підприємстві здійснювати обстеження та ТО пожежних кранів комісією, яка складається з працівників цього ж підприємства.
Чи потрібно заключати договір із спеціалізованою організацією, яка 2 рази на рік буде приходити і проводити ТО пожежних кранів?

Микола Федоренко

07.09.2016

13:35

Для контролю працездатності мережі систем зовнішнього протипожежного водопроводу необхідно 1 раз на рік проводити випробування на тиск та витрату води з оформленням акта. Випробування водопроводу повинно проводитися також після кожного ремонту, реконструкції або підключення нових споживачів до мережі водопроводу (частина 5 п.2.1 розділу V Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30.12.2014 № 1417, далі - Правила).
Пожежний плоскоскладальний рукав необхідно утримувати сухим, складеним в «гармошку» або подвійну скатку, приєднаним до крана та ствола і не рідше одного разу на шість місяців розгортати та згортати наново. Пожежні кран-комплекти не рідше одного разу на шість місяців підлягають технічному обслуговуванню і перевірці на працездатність шляхом пуску води з реєстрацією результатів перевірки у спеціальному журналі обліку технічного обслуговування (частини 4,10 п.2.2 розділу V Правил).
Відповідно до п. 11.3.5 Правил технічної експлуатації систем водопостачання та водовідведення населених пунктів України, затверджених наказом Держжитлокомунгоспу України від 05.07.95 № 30 (в редакції Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства від 27.11.2015 № 302} «щорічно представник органів пожежної охорони разом з представником споживача проводять огляд протипожежних пристроїв будинку та два рази на рік - перевірку дії пожежних кранів згідно з вимогами нормативно-правових актів у сфері пожежної безпеки».
P.S.
1. Правила пожежної безпеки в Україні не вказують на участь представника органів пожежної охорони у проведенні випробування протипожежного водопроводу.
2. Порядок випробування внутрішнього протипожежного водопроводу визначає розділ 27 ДБН В.2.5-64:2012 «Внутрішній водопровід та каналізація».

Модератори:


Зараз на форумі

Активні користувачі (за останні 3 хвилини): немає.

Модераторів: немає.

Останній зареєстрований:

Усього зараз відвідувачів на форумі: , з них прихованих:

Найбільше відвідувань було зафіксовано : відвідувачів

Тільки зареєстровані користувачі можуть відповідати
на повідомлення в цьому розділі.

Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся

ЖУРНАЛИ
 

Профайл Особистий
кабінет