Logo MCFR
ГоловнаФорум

Пожежні гідранти

Ігор

30.03.2015

11:56

Доброго дня. На території нашого підприємства знаходяться пожежні гідранти. Підскажіть яким чином і хто має проводити їхню перевірку ? Чи можна власною комісією проводити перевірку гідрантів? Буду дуже вдячний за детальну інформацію! Дякую !

Микола Федоренко

30.03.2015

14:44

Щорічно представник органів пожежної охорони разом з представником абонента проводять огляд протипожежних пристроїв будинку та два рази на рік - перевірку дії пожежних кранів згідно з ГОСТом 12.4.009-83 "Пожежна техніка для захисту об'єктів. Загальні положення" (п.11.3.5 Правил технічної експлуатації систем водопостачання і каналізації населених пунктів України, затверджених наказом Держжитлокомунгоспу від 05.07.1995 № 30).
Пожежні крани не рідше одного разу на шість місяців підлягають технічному обслуговуванню і перевірці на працездатність шляхом пуску води з реєстрацією результатів перевірки у спеціальному журналі обліку технічного обслуговування (п.6.3.2.6 Правил пожежної безпеки в Україні, НАПБ А.01.001-2004)
Графік технічного обслуговування систем водопостачання, водовідведення та протипожежних пристроїв розробляється особою, уповноваженою керівником підприємства та затверджується технічним керівником підприємства.

Анедрій

18.09.2015

11:30

Здравствуйте ув. Николай Федоренко. Очень прошу помощи. Приказом по предприятию назначили ответственным по ПБ, на обучение не отправляют. В интернете противоречивая информация.
Собственно вопрос по периодической проверке пожарных гидрантов. До 2012 года, 2 раза в год приезжали представители ПС и в присутствии ответственного лица предприятия проводили проверки. С 2013го года, ссылаясь на изменения в действующем законодательстве они перестали это делать, предлагая заключить с ДСНС договор на такую проверку. Руководство отказалось, дело заглохло. В ходе плановой проверке в сентябре ДСНС снова подняло этот вопрос. Насколько я понимаю одним из пунктов предписания будет проведения периодической поверки гидрантов.
Каким образом это возможно организовать? Писать письмо в ДСНС с просьбой провести подобную поверку или существует другая процедура? Так же касательно графика технического обслуживания гидрантов, я его составляю, утверждаю у технического руководителя, а дальше? Снова пишу письма в ДСНС ссылаясь уже на этот график? То есть 2 раза в год надо заключать договор с ДСНС минимум на 1000 грн., учитывая что это цены 2013 года...

Микола Федоренко

18.09.2015

17:37

Відповідно до підрозділу 2 «Система протипожежного водопроводу» розділу V Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30.12.2014 № 1417, маємо наступні вимоги:
• для контролю працездатності мережі систем зовнішнього протипожежного водопроводу необхідно 1 раз на рік проводити випробування на тиск та витрату води з оформленням акта (п.2.1 частина 5);
• пожежні кран-комплекти не рідше одного разу на шість місяців підлягають технічному обслуговуванню і перевірці на працездатність шляхом пуску води з реєстрацією результатів перевірки у спеціальному журналі обліку технічного обслуговування (п.2.2 частина 10).
«Профілактичне обслуговування мережі проводять два рази на рік, виконуючи такі роботи: … перевірку роботи пожежних гідрантів з встановленням на них стандера. Ремонт пожежних гідрантів повинен бути виконаний протягом доби з моменту виявлення несправності. Про виявлену несправність та закінчення ремонту гідранта виробник зобов'язаний сповістити органи пожежної охорони (п.9.2.7 Правил технічної експлуатації систем водопостачання і каналізації населених пунктів України, затверджених наказом Держжитлокомунгоспу від 05.07.1995 № 30, у редакції від 21.09.2008).
P.S. Слід вимагати посилання на нормативний документ, на підставі якого технічне обслуговування та перевірка пожежного гідранта повинно виконувати спеціалізована організація.

Александр

02.06.2016

20:33

На підприємстві є зовнішні пожежні крани з пожежними рукавами, яким необхідно провести технічний огляд: 1) випробування рукавів на герметичність (вакуумом чи водою); 2) перекатка рукавів. У мене таке питання, чи є необхідність залучати до цієї роботи підрядну організацію, чи достатньо підприємству своїми силами виконати технічне обслуговування та перевірку пожежних рукавів?

Микола Федоренко

02.06.2016

21:11

Відповідь користувачу Александр на повідомлення #191308

Існують Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення, затверджені наказом Міністерства надзвичайних ситуацій України від 29.09.2011 № 1037, які виключено з Державного реєстру нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади з 09.04.2015. Див. ДСТУ EN 671-3:2005 «Пожежна техніка. Кран-комплекти пожежні. Частина 3. Технічне обслуговування пожежних кран-комплектів з напівжорсткими і плоскоскладаними рукавами. Загальні вимоги»

Модератори:


Зараз на форумі

Активні користувачі (за останні 3 хвилини): немає.

Модераторів: немає.

Останній зареєстрований:

Усього зараз відвідувачів на форумі: , з них прихованих:

Найбільше відвідувань було зафіксовано : відвідувачів

Тільки зареєстровані користувачі можуть відповідати
на повідомлення в цьому розділі.

Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся

ЖУРНАЛИ
 

Профайл Особистий
кабінет