Logo MCFR
ГоловнаФорум

RE: Інструкція вступного інструктажу з пожежної безпеки

Іванов

27.05.2015

20:48

Доброго дня.
Прошу допомоги. На підприємстві вступний інструктаж з охорони праці проводиться, згідно "Інструкції вступного інструктажу з охорони праці".
Чи необхідно ще розробляти "Інструкцію вступного інструктажу з пожежної безпеки", якщо деякі питання Пожежної безпеки фігурують в "Інструкції вступного інструктажу з охорони праці"? Яким НПАОП це регламентовано?
Дякую.

Микола Федоренко

27.05.2015

21:46

Вступний інструктаж з питань охорони праці проводиться спеціалістом служби охорони праці або іншим фахівцем, який в установленому порядку пройшов навчання і перевірку знань з питань охорони праці, за програмою, розробленою службою охорони праці з урахуванням особливостей виробництва (п.6.2 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, НПАОП 0.00-4.12-05).
Вступний протипожежний інструктаж проводиться на підставі діючих на підприємстві правил, інструкцій та інших нормативних актів з питань пожежної безпеки фахівцем, на якого наказом по підприємству покладено ці обов’язки, і може поєднуватися із вступним інструктажем з охорони праці. Програма для проведення вступного протипожежного інструктажу затверджується керівником (заступником, головним інженером) підприємства. Проведення протипожежних інструктажів може здійснюватися разом з відповідними інструктажами з охорони праці (п.2.2, п.2.11 Типового положення про інструктажі, спеціальне навчання і перевірку знань з питань пожежної безпеки на підприємствах, в установах та організаціях України, затвердженого наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 29.09.2003 № 368; втратив чинність, хоча нового Типового положення не має).
P.S. В останніх змінах до Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж, внесених наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості від 27.03.2015 №183, поняття «пожежна безпека» замінено на «пожежна та техногенна безпека».

Андрій

05.10.2015

17:38

Скажіть, будь ласка, підприємство працює більше року, посаду інженера з охорони праці ввели недавно, до цього вступний з охорони праці вів головний інженер, вступного інструктажу з пожежної безпеки він не вів.
Як необхідно діяти в такій ситуації з журналом і інструктажами, проводити протипожежний тільки тим особам, яким я особисто провів вступний з охорони праці, чи необхідно провести його всім?
І як бути з первинним, повторним з пожежної безпеки тощо керівникам, якщо вони їх не проводили?

Микола Федоренко

05.10.2015

21:24

Проводити інструктаж «задньою» датою не має сенсу, тим більш в умовах відсутності чинного Типового положення про інструктажі, спеціальне навчання і перевірку знань з питань пожежної безпеки. Хоча охорона праці та пожежна безпека є сладовими частинами безпеки праці, але Типове положення про службу охорони праці (НПАОП 0.00-4.35-04) не передбачає залучення фахівця з охорони праці до проведення інструктажів з питань пожежної безпеки (сьогодні відповідно до чинного законодавства для фахівця з охорони праці пожежна безпека є сумісництвом).

Тетяна

06.10.2015

09:05

В Правилах пожежної безпеки України затверджених наказом N 1417 від 30.12.2014 сказано:
п. 15. Усі працівники при прийнятті на роботу на робочому місці повинні проходити інструктажі з питань пожежної безпеки (далі - протипожежні інструктажі).
Особи, яких приймають на роботу, пов'язану з підвищеною пожежною небезпекою, повинні попередньо (до початку самостійного виконання роботи) пройти спеціальне навчання (пожежно-технічний мінімум).
Види протипожежних інструктажів, а також порядок організації та проведення протипожежних інструктажів, навчання і перевірки знань з пожежно-технічного мінімуму встановлено постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 року N 444 "Про затвердження Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях".

Микола Федоренко

06.10.2015

10:40

Нормативне посилання щодо періодичності проведення інструктажів з питань пожежної безпеки ?

Игорь

16.11.2015

12:38

Підскажить будь ласка нормативне посилання, де вимагається програма та інструкція вступного інструктажу з пожежної безпеки.
дякую

Ольга

16.11.2015

13:46

Игорь, Типове положення про навчання з пожежної безпеки, але воно наразі скасоване

Микола Федоренко

16.11.2015

13:46

Усі працівники при прийнятті на роботу на робочому місці повинні проходити інструктажі з питань пожежної безпеки. Види протипожежних інструктажів, а також порядок організації та проведення протипожежних інструктажів, навчання і перевірки знань з пожежно-технічного мінімуму встановлено постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 року № 444 «Про затвердження Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях» (п.15 розділу ІІ Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30.12.2014 № 1417).
У разі прийняття на роботу особа за місцем роботи проходить інструктаж з питань цивільного захисту, пожежної безпеки та дій у надзвичайних ситуаціях. Інструктаж та перевірка знань проводяться у порядку, визначеному підприємством, установою та організацією на основі вимог нормативно-правових актів у сфері цивільного захисту (п.11 Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.06.2013 № 444).
Особи, яких приймають на роботу, пов’язану з підвищеною пожежною небезпекою, повинні попередньо пройти спеціальне навчання (за програмою пожежно-технічного мінімуму). Працівники, зайняті на роботах з підвищеною пожежною небезпекою, проходять один раз на рік перевірку знань відповідних нормативних актів з пожежної безпеки, а посадові особи до початку виконання своїх обов’язків і періодично (один раз на три роки) - навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки. На підприємствах, в установах та організаціях із чисельністю працівників 50 і менше осіб навчання може здійснюватися шляхом проведення інструктажів за програмою загальної підготовки працівників, які проводяться особами з питань цивільного захисту, призначеними в межах штатної чисельності суб’єкта господарювання. (п.10, п.11 Порядку № 444).
Усі наймані працівники при прийнятті на роботу і за місцем роботи для набуття практичних навиків попередження аварій і ліквідації їх наслідків повинні проходити навчання діям та способам захисту в разі виникнення аварійних ситуацій та аварій, про що у журналі реєстрації вступного інструктажу з питань техногенної безпеки робляться відповідні записи (додаток 3) (п.4.5.1 Правил техногенної безпеки у сфері цивільного захисту на підприємствах, в організаціях, установах та на небезпечних територіях, затверджених наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 15.08.2007 № 557).

Игорь

16.11.2015

15:59

Відповідь користувачу на повідомлення #181020

В тому то й справа що скасовано, але нового немає

Служба охорони праці

25.02.2017

17:43

Модератори:


Зараз на форумі

Активні користувачі (за останні 3 хвилини): немає.

Модераторів: немає.

Останній зареєстрований:

Усього зараз відвідувачів на форумі: , з них прихованих:

Найбільше відвідувань було зафіксовано : відвідувачів

Тільки зареєстровані користувачі можуть відповідати
на повідомлення в цьому розділі.

Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся

ЖУРНАЛИ
 

Профайл Особистий
кабінет