Logo MCFR
ГоловнаФорум

RE: Інструкція вступного інструктажу з пожежної безпеки

Ольга

16.11.2015

16:01

Микола Федоренко, Микола Дмитрович!
А запис про проведення інструктажу з пожежної безпеки в якому журналі фіксувати? Форма старого журналу була згідно Положення про навчання з пожежної безпеки - яке скасоване. Та і перелік робіт підвищеної небезпеки теж там містився,. Як їх визначити?

Ольга

16.11.2015

17:34

Игорь, Почекаємо відповіді Миколи Дмитровича. Взагалі: нічого доброго не зробили об'єднавши цивільний захист з пожежною безпекою- спробуй розібратися. Раніше було більш зрозуміло

Микола Федоренко

16.11.2015

20:37

Цивільний захист - це функція держави, спрямована на захист населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій шляхом запобігання таким ситуаціям, ліквідації їх наслідків і надання допомоги постраждалим у мирний час та в особливий період (стаття 4 Кодексу цивільного захисту України від 02.10.2012 № 5403-VI, далі - Кодекс). Особи під час прийняття на роботу та працівники щороку за місцем роботи проходять інструктаж з питань цивільного захисту, пожежної безпеки та дій у надзвичайних ситуаціях; допуск до роботи осіб, які не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з питань цивільного захисту, зокрема з пожежної безпеки, забороняється (частини 4, 6 статті 40 Кодексу цивільного захисту України). Тобто, Кодекс ц розуміє пожежну безпеку як складову цивільного захисту.
Техногенна безпека - відсутність ризику виникнення аварій та/або катастроф на потенційно небезпечних об’єктах, а також у суб’єктів господарювання, що можуть створити реальну загрозу їх виникнення. Забезпечення техногенної безпеки є особливою (специфічною) функцією захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій (частина 43 статті 2 Кодексу). Тобто, техногенна безпека є складовою цивільного захисту, стосується тільки потенційно небезпечних об’єктів та інструктаж з питань техногенної безпеки повинен проводитися одноразово тільки суб’єкти господарювання, які експлуатують потенційно небезпечні об’єкти, з реєстрацією цього інструктажу у Журналі реєстрації вступного інструктажу з питань техногенної безпеки за формою додатку 3 Правил техногенної безпеки у сфері цивільного захисту на підприємствах, в організаціях, установах та на небезпечних територіях, затверджені наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 15 серпня 2007 р. № 557 (далі — Правила № 557).
Відповідно до п. 4.5.2 Правил № 557 «навчання персоналу діям та способам захисту на випадок виникнення аварійних ситуацій та аварій на підприємствах, в установах та організаціях проводиться у формі інструктажів та навчань, які проводяться в системі охорони праці, з включенням питань техногенної безпеки, відповідно до Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15, зареєстрованого у Мін’юсті 15.02.2005 за № 231/10511». Тобто, суб’єкти господарювання можуть суміщати питання техногенної безпеки з інструктажами з питань охорони праці, тобто використовувати Журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці (вступного та на робочому місці).
Таким чином, пожежна безпека та техногенна безпека є складовими частинами цивільного захисту. За наявності форми Журналу реєстрації вступного інструктажу з питань техногенної безпеки, відсутності форм Журналу реєстрації вступного інструктажу з питань цивільного захисту та Журналу реєстрації інструктажу з питань пожежної безпеки, у ситуації, що склалася, можна рекомендувати (до набуття чинності нового Типового положення про інструктажі, спеціальне навчання і перевірку знань з питань пожежної безпеки) використання Журналу реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці для реєстрації інструктажів за інструкцією з питань пожежної безпеки. Тим більш, стаття 20 Закону України «Про охорону праці» передбачає наявність комплексних заходів щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищення існуючого рівня охорони праці, запобігання випадкам виробничого травматизму, професійного захворювання, аваріям і пожежам, тобто питання фінансування заходів з охорони праці та пожежної праці поєднуються в одному документі.
P.S. Чинне законодавство не забороняє проводити інструктаж з пожежної безпеки "по-старому". Право вибору за роботодавцем. На мою думку, головне не кількість Журналів для реєстрації інструктажів, а їх якість.

Ольга

18.11.2015

14:27

Микола Федоренко, Дякуємо, Микола Дмитрович!

Ольга

18.11.2015

14:38

[Видалено автором. Причина: Надіслано без тексту випадково]14

Лариса

08.01.2017

21:22

Микола Федоренко писал(а):
Цивільний захист - це функція держави, спрямована на захист населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій шляхом запобігання таким ситуаціям, ліквідації їх наслідків і надання допомоги постраждалим у мирний час та в особливий період (стаття 4 Кодексу цивільного захисту України від 02.10.2012 № 5403-VI, далі - Кодекс). Особи під час прийняття на роботу та працівники щороку за місцем роботи проходять інструктаж з питань цивільного захисту, пожежної безпеки та дій у надзвичайних ситуаціях; допуск до роботи осіб, які не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з питань цивільного захисту, зокрема з пожежної безпеки, забороняється (частини 4, 6 статті 40 Кодексу цивільного захисту України). Тобто, Кодекс ц розуміє пожежну безпеку як складову цивільного захисту.
Техногенна безпека - відсутність ризику виникнення аварій та/або катастроф на потенційно небезпечних об’єктах, а також у суб’єктів господарювання, що можуть створити реальну загрозу їх виникнення. Забезпечення техногенної безпеки є особливою (специфічною) функцією захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій (частина 43 статті 2 Кодексу). Тобто, техногенна безпека є складовою цивільного захисту, стосується тільки потенційно небезпечних об’єктів та інструктаж з питань техногенної безпеки повинен проводитися одноразово тільки суб’єкти господарювання, які експлуатують потенційно небезпечні об’єкти, з реєстрацією цього інструктажу у Журналі реєстрації вступного інструктажу з питань техногенної безпеки за формою додатку 3 Правил техногенної безпеки у сфері цивільного захисту на підприємствах, в організаціях, установах та на небезпечних територіях, затверджені наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 15 серпня 2007 р. № 557 (далі — Правила № 557).
Відповідно до п. 4.5.2 Правил № 557 «навчання персоналу діям та способам захисту на випадок виникнення аварійних ситуацій та аварій на підприємствах, в установах та організаціях проводиться у формі інструктажів та навчань, які проводяться в системі охорони праці, з включенням питань техногенної безпеки, відповідно до Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15, зареєстрованого у Мін’юсті 15.02.2005 за № 231/10511». Тобто, суб’єкти господарювання можуть суміщати питання техногенної безпеки з інструктажами з питань охорони праці, тобто використовувати Журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці (вступного та на робочому місці).
Таким чином, пожежна безпека та техногенна безпека є складовими частинами цивільного захисту. За наявності форми Журналу реєстрації вступного інструктажу з питань техногенної безпеки, відсутності форм Журналу реєстрації вступного інструктажу з питань цивільного захисту та Журналу реєстрації інструктажу з питань пожежної безпеки, у ситуації, що склалася, можна рекомендувати (до набуття чинності нового Типового положення про інструктажі, спеціальне навчання і перевірку знань з питань пожежної безпеки) використання Журналу реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці для реєстрації інструктажів за інструкцією з питань пожежної безпеки. Тим більш, стаття 20 Закону України «Про охорону праці» передбачає наявність комплексних заходів щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищення існуючого рівня охорони праці, запобігання випадкам виробничого травматизму, професійного захворювання, аваріям і пожежам, тобто питання фінансування заходів з охорони праці та пожежної праці поєднуються в одному документі.
P.S. Чинне законодавство не забороняє проводити інструктаж з пожежної безпеки "по-старому". Право вибору за роботодавцем. На мою думку, головне не кількість Журналів для реєстрації інструктажів, а їх якість.
Докажіть це інспекторові при перевірці.

Лариса

09.01.2017

17:14

Відповідь користувачу на повідомлення #196027

[Видалено автором]14

Служба охорони праці

25.02.2017

17:44

Модератори:


Зараз на форумі

Активні користувачі (за останні 3 хвилини): немає.

Модераторів: немає.

Останній зареєстрований:

Усього зараз відвідувачів на форумі: , з них прихованих:

Найбільше відвідувань було зафіксовано : відвідувачів

Тільки зареєстровані користувачі можуть відповідати
на повідомлення в цьому розділі.

Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся

ЖУРНАЛИ
 

Профайл Особистий
кабінет