Logo MCFR
ГоловнаФорум

Шляхи евакуації у виробничих цехах

Юрій

16.06.2015

17:07

Доброго дня! Чи є у державних актах норма для визначення довжини та ширини шляху евакуації, наприклад, у німецькому законодавстві є вимога: відстань повинна визначатися повітряною  лінією, а не елементами конструкції.
Проте фактична довжина траєкторії руху (Lauflänge) не повинна у 1,5 рази перевищувати відповідну відстань.

Микола Федоренко

16.06.2015

20:16

Безпосередні вимоги щодо улаштування шляхів евакуації у будівлях визначають нормативні документи Держбуду України, наприклад, ДБН В.2.2-15:2005 «Житлові будівлі»; ДБН В.2.2-9:2009 «Громадські будівлі»; ДБН В.2.2-28:2010 «Адміністративні та побутові будівлі»; СНиП 2.09.02-85 «Виробничі будівлі», а також ДБН В.1.1-7-2002 «Пожежна безпека об’єктів будівництва».

Юрій

17.06.2015

09:54

Доброго дня! Микола Дмитрович ми прочитали всі перелічені нормативні документи і єдине знайшли - мінімальна ширина шляхів евакуації рівна 1 м. Про довжину шляху евакуації нічого не знайшли.
У нас цех шириною 58 м і довжиною 134 м з густо розташованим виробничим обладнанням.
Нам поставлене питання як безпечно евакуювати 500 чол. шляхами з нормативною шириною не менше 1 м. І знову нам прийшлося піднімати норми европейського законодавства про ширину шляху евакуації, наприклад, кількість осіб до 400 - ширина 2,40 м.
Повинно ж це чимось регулюватися у нашій державі, можливо регламентовано якимось актом, що ширину шляху потрібно збільшувати?
Дякую!




Микола Федоренко

17.06.2015

12:34

Ширина внутрішньобудинкових проходів у виробничих будівлях повинно бути:
• не менше 0,9 м (п.2.35СНиП 2.09.02-85);
• 1.0 м (п.5.27, п.5.33 ДБН В.1.1-7-2002);
• у житлових будинках: при довжина проходу до 40 м - 1,6 м, при довжині проходу понад 40 м - 1,8 м (п.2.10 ДБН В.2.2-15:2005).
Ширина проходів, коридорів та інших горизонтальних шляхів евакуації в залежності від виду громадського будинку приймається з урахуванням наступних вимог (п.9.1.3 ДБН В.2.2-9-2009 ):
• одномоментної щільності потоку людей, що евакуюються, не більше 5 осіб на 1 м2;
• мінімальної ширини проходів -1м;
• мінімальної ширини коридору чи переходу, що веде до іншого будинку, - 1,4 м.
Ширина проходу визначається відстанню між стіною та його огородженням або між його огородженнями (п.5.33 ДБН В.1.1-7-2002).
Існують ДБН, які регламентують вимоги щодо експлуатації спеціалізованих будівель (готелі, спортивні споруди, заклади охорони здоров'я тощо).

Роман

31.07.2015

12:05

Доброго дня. Підкажіть чи потрібно евакуаційні виходи з виробничих приміщень, відокремити від центральної сходової клітки протипожежними дверима. (згідно якого норм. док.)

Микола Федоренко

31.07.2015

14:16


1. Див п.2.22 – п.2.40 «Вимоги до евакуаційних виходів» СНиП 2.09.02-85* «Произвоственние здания» (зі змінами, внесеними наказом Держбуду України від 21.10. 2004 № 195):
2.10. При размещении в одном здании или помещении технологических процессов с различной взрывопожарной и пожарной опасностью следует предусматривать мероприятия по предупреждению взрыва и распространения пожара. Эффективность этих мероприятий должна быть обоснована в технологической части проекта. Если указанные мероприятия являются недостаточно эффективными, то технологические процессы с различной взрывопожарной и пожарной опасностью следует размещать в отдельных помещениях; при этом помещения категорий А, Б и В следует отделять одно от другого, а также от помещений категорий Г и Д и коридоров противопожарными перегородками и противопожарными перекрытиями.
п.2.28. Эвакуационные выходы из подвалов с помещениями категорий Г и Д допускается проектировать в помещения указанных категорий, расположенные на первом этаже. Эвакуационные выходы из подвалов с помещениями категории В (в том числе из маслоподвалов и кабельных этажей подвалов) следует, как правило, предусматривать через обособленные лестничные клетки, имеющие выход непосредственно наружу. Допускается использование общих лестничных клеток с устройством обособленного выхода из лестничной клетки наружу, отделенного на высоту двух маршей глухой противопожарной перегородкой 1-го типа. Эвакуационные выходы из подвалов с помещениями категории В, не примыкающих к наружным стенам, допускается предусматривать на первый этаж с помещениями категорий Г и Д. При этом лестницы для выхода на первый этаж должны быть ограждены противопожарными перегородками, в подвале перед лестницами следует предусматривать противопожарные тамбур-шлюзы 1-го типа с подпором воздуха при пожаре.
2.Див. п.5.22- п.5.32 «Евакуаційні шляхи» ДБН В.1.1-7-2002 «Захист від пожежі. Пожежна безпека об’єктів будівництва»:
п.5.9: Допускається: «д) евакуаційні виходи з цокольних, підвальних та підземних поверхів передбачати через загальні сходові клітки з окремим виходом назовні, який відокремлюється від іншої частини сходової клітки суцільною протипожежною перегородкою 1-го типу на висоту одного поверху».
п.5.32: У будинках І, ІІ, ІІІ ступенів вогнестійкості вестибюлі, що мають сполучення зі сходовими клітками, повинні відокремлюватися від суміжних приміщень протипожежними перегородками 1-го типу та перекриттями 3-го типу. У разі влаштування виходів із суміжних приміщень безпосередньо у вестибюль у зазначених перегородках необхідно встановлювати протипожежні двері 2-го типу. Дозволяється не відокремлювати вестибюль протипожежними перегородками, якщо сходова клітка, крім виходу у вестибюль має вихід безпосередньо назовні.

Ірина

22.01.2017

09:13

Ви можете як фахівець данного сайту прокоментувати Правил пожежної безпеки в Україні
2. Утримання будинків, приміщень, споруд, евакуаційних шляхів і виходів
2.16. У разі необхідності встановлення на вікнах приміщень, де перебувають люди, ґрат останні повинні розкриватися, розсуватися або зніматися. Під час перебування в цих приміщеннях людей ґрати мають бути відчинені (зняті).
Установлювати глухі ґрати дозволяється у квартирах, банках, касах, складах, коморах, кімнатах для зберігання зброї і боєприпасів, а також на інших об'єктах, розрахованих на одночасне перебування до 50 осіб (крім навчальних закладів), та в інших випадках, передбачених нормами і правилами, затвердженими в установленому порядку.
А саме:
Що означає ”та в інших випадках”,
Що за нормаи і правила, затвердженими в установленому порядку.
Оконные проемы не могут являться эвакуационными выходами так как не соответствуют требованиям, обеспечивающим безопасную эвакуацию людей из здания и помещений. При определении уровня обеспечения пожарной безопасности людей. Оконные проемы не учитываются при расчете эвакуации людей в случае возникновения пожара.
Кроме того, в нормативной литературе отсутствуют требования к материалам и конструкциям, используемым в качестве заполнения оконных проемов (возможно использование бронированных стекол, постоянно закрытых роль-ставень, стеклопакетов без открывающихся деталей).
Фактически, имеющиеся разночтения, дают возможность трактовать требование к решеткам по-разному, в зависимости от сложившихся обстоятельств.
В зданиях и сооружениях, где по условиям безопасности или условиям сохранности имущества должны применяться решетки.
Как поступить в данной ситуации что бы не снимать решетки с клуба по выданному предписанию. Да и еще если установлены бронированные стекла как быть в этом случае.

Микола Федоренко

22.01.2017

19:54

Може Правила направлені на те, щоб стимулювати використання захисних ролетів, які можуть виконувати функції грат на вікнах (закриті грати пропускають світло з вулиці, а закриті ролети – ні).

Ірина

22.01.2017

20:19

С ролетами все понятно, что делать с решетками? Что значит слово в Правилах " МОЖЕ"?

Микола Федоренко

23.01.2017

07:44

Дозволяється», «Допускається», «Може» - означають, що ця вимога Правил застосовується винятково як вимушена (розділу ІІ Правил охорони праці під час експлуатації тепломеханічного обладнання електростанцій, теплових мереж і тепловикористовувальних установок, затверджених наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 02.12.2013 № 892).

Служба охорони праці

01.03.2017

12:05

Модератори:


Зараз на форумі

Активні користувачі (за останні 3 хвилини): немає.

Модераторів: немає.

Останній зареєстрований:

Усього зараз відвідувачів на форумі: , з них прихованих:

Найбільше відвідувань було зафіксовано : відвідувачів

Тільки зареєстровані користувачі можуть відповідати
на повідомлення в цьому розділі.

Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся

ЖУРНАЛИ
 

Профайл Особистий
кабінет