Logo MCFR
ГоловнаФорум

Турникет на путях эвакуации

avskrrog

26.06.2015

11:36

Добрый день. У меня возник спор с пожарным инспектором и я прошу Вашей независимой оценки. Ситуация следующая. Есть здание АБК ( в котором находится 32 человека), которое имеет 3 входа(выхода). На одном входе установлен турникет для контроля прохождения работников. Турникет оборудован системами "антипаника" и автономной работой на 24 часа. В случае аварийной ситуации работники АБК могут покинуть здание через 2 других выхода, которые ведут на улицу. Сейчас разрабатывается план эвакуации, в котором движение через турникет, в аварийной ситуации, не предесмотрено и, таким образом, турникет не влияет на эвакуацию работников. Однако испектор настаивает на демонтаже турникета ссылаясь на п.2.37. Правил пожарной безопасности: "Не допускается: "устраивать на путях эвакуации пороги, выступления, турникеты, двери раздвижные, подъемные, вращающиеся, и другие устройства, препятствующие свободной эвакуации людей". Однако турникет не претятствует и не находится на путях эвакуации ( так как мы не указывали данный выход, как путь эвакуации). Прошу Вас помочь разобраться в этом вопросе. С уважением, Андрей.

Вадим

13.10.2015

11:30

Доброго дня. У Вашому випадку якщо згідно проектної документації на будівництво АБК вказано що на виході повинен бути встановлений турнікет то інспектор не правий! Якщо в проектній документації турнікет відсутній або відсутня сама проектна документація на будівлю (це можливо, якщо будівлі 30 і більше років) то інспектор стовідсотково правий. Він зіслався на п.2.37 томущо у Вас вже існуюча будівля й він не може вказати будівельні норми, але якщо ознайоимтися з розділом 5 п.5.9, п.5.10 та п.5.22 ДБН В.1.1-7-2002 то все стає зрозуміло. Навіть в проектній документації проектант не мав права на шляхах евакуації біля евакуаційного виходу вказати турнікет, тому що це порушення будівельних норм. Доречі план евакуації тут взагалі нідочого, тому що він не є нормативно-правовим актом, який може відміняти дію тих же самиз будівельних норм, чи правил пожежної безпеки.
Окремо інформую, що за даний недолік інспектор може направити документи до суду й експлуатацію АБК можуть призупинити до усунення даного недоліку. Одне що я Вам запропоную так це те що Вам просто перед перевіркою інпекції ДСНС потрібно знімати турнікет й дане питання не буде підніматись, якщо його зняття можливо.

avskrrog

13.10.2015

12:00

Відповідь користувачу Вадим на повідомлення #179151

Дякую, все зрозуміло.

Лариса

08.01.2017

21:03

avskrrog писал(а):
Дякую, все зрозуміло.
Нічого не зрозуміло. Так можливо все знімати а потім ставити. А перед перевіркою взагалі закрити АБК. Інспектора нехай підскажуть як зробити пропускну систему без турнікету.

Микола Федоренко

24.06.2017

07:15

Турнікети відносяться до засобів системи контролю і управління доступу (СКУД), умови використання яких залежать від сфери діяльності. Наприклад, існують Правила з організації системи контролю доступу в авіаційних суб'єктах цивільної авіації, затверджені наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 18.06.2007 № 509. Існує ГОСТ Р 51241-98 «Средства и системы контроля и управления доступом».

Служба охорони праці

23.06.2017

17:25

Модератори:


Зараз на форумі

Активні користувачі (за останні 3 хвилини): немає.

Модераторів: немає.

Останній зареєстрований:

Усього зараз відвідувачів на форумі: , з них прихованих:

Найбільше відвідувань було зафіксовано : відвідувачів

Тільки зареєстровані користувачі можуть відповідати
на повідомлення в цьому розділі.

Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся

ЖУРНАЛИ
 

Профайл Особистий
кабінет