Logo MCFR
ГоловнаФорум

Різне

Микола Федоренко

08.02.2016

17:28

«Діяльність із забезпечення пожежної безпеки є складовою виробничої та іншої діяльності посадових осіб і працівників підприємств, установ та організацій. Забезпечення пожежної безпеки суб’єкта господарювання покладається на власників та керівників таких суб’єктів господарювання» (стаття 55 Кодексу цивільного захисту України від 2 жовтня 2012 року № 5403-VI). Кількість відповідальних осіб залежить від кількості виробничих об’єктів з підвищеною пожежною небезпекою.
Особи, відповідальні за забезпечення пожежної безпеки на підприємствах та об’єктах, їх права та обов’язки визначаються відповідно до законодавства (п.5 розділу І Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30.12.2014 № 1417, далі – Правил). Керівник підприємства повинен визначити обов’язки посадових осіб щодо забезпечення пожежної безпеки, призначити відповідальних за пожежну безпеку окремих будівель, споруд, приміщень, дільниць, технологічного та інженерного устаткування, а також за утримання й експлуатацію засобів протипожежного захисту (п.2 розділу ІІ Правил). Обов’язки особи, відповідальні за пожежну безпеку на об’єкті, та особи, відповідальні за пожежну безпеку окремих ділянок, визначено відповідно у п.4.2 та п.4.3 розділу VII Правил). Наприклад, під час проведення будівельних робіт на кожному тимчасовому, мобільному будинку та споруді необхідно вивішувати таблички із зазначенням її призначення, інвентарного номера, прізвища особи, відповідальної за її експлуатацію та протипожежний стан (п. 4.7 розділу VII Правил), посадова особа, відповідальна за пожежну безпеку місць, де проводилися вогневі роботи тощо.

Роман

09.02.2016

08:31

Доброго дня.Допоможіть у кого є приклад інструкції при виконанні робіт
з легкозаймистими і горючими рідинами. Дякую

Микола Федоренко

09.02.2016

14:20

Наприклад, див. http://www.dnaop.com/html/33530/doc-ПІ_1.3.10-456-2006
ПІ 1.3.10-456-2006 «Примірна інструкція з охорони праці при виконанні робіт з легкозаймистими і горючими рідинами»

Роман

12.02.2016

08:08

Дякую за допомогу!

Дмитро

10.06.2016

17:37

доброго дня.
Хочу почути вашу думку, на підприємстві мене оформили інженером з охорони праці, через деякий час зробили наказ про відвовідальногоза протипожежной стан та утримання і експлуатацію технічних засобів протипожежного захисту підприємства, і назначили керівників також відповідальними за пожежну безпеку. І після цого наказу почали з мене трубувати то слідкуй за вогнегасниками, то слідкуй шоб вони укомплектовані були, то лякають що офтрафують мене за те, за інше. Питання таке, можу я потребувати за цю відповідальність підняти мені зарплату.

Микола Федоренко

10.06.2016

19:33

Відповідь користувачу на повідомлення #191549

Відповідно до статті 64 Господарського кодексу України «підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність працівників і штатний розпис».
Керівник служби охорони праці завжди має право відмовитись від суміщення робіт, мотивуючи як порушення умов трудового договору або контракту з роботодавцем, оскільки чинне законодавство про охорону праці не допускає суміщення обов’язків з питань охорони праці на підприємствах з чисельністю працівників понад 50 осіб.
Для забезпечення ефективного та оперативного вирішення виробничих питань, в тому числі питань охорони праці та пожежної безпеки, може виникнути потреба у залученні керівника служби охорони праці до вирішення питань, які можуть виходити за межі функцій служби охорони праці. Виходом у такій ситуації є введення до штатного розпису підприємства посади заступника директора підприємства з охорони праці, яка передбачає більш широкі повноваження, аніж передбачені Типовим положенням про службу охорони праці. У будь-якому випадку додаткова робота має бути оплачувана.

Дмитро

06.09.2016

17:29

Доброго дня.
Допоможіть в такому питанні.
Відповідно на підприємстві головний інженер отримує відповідну зарплату і за обовязки і за пожежну безпеку. Але інженер з ОП оформив наказ про відповідального за пожежну безпеку і в цей наказ вписав головного інженера. Після затвердження директора, головний інженер відмовляється в ньому підписуватись. ЩО в цьому випадку робити, як йому обяснити що його назначили тому що він отримує відповідну зарплату.
Спасибі за відповідь.

Петро

08.09.2016

12:02

Сказать ему: "Ты же получаешь за это зарплату, что тебя не устраивает? Если не хочешь мы отдадим эту заплату инженеру по ОТ и он будет выполнять эти обязанности". Приказ издать новый.

Дмитро

08.09.2016

12:43

Петро писал(а):
Сказать ему: "Ты же получаешь за это зарплату, что тебя не устраивает? Если не хочешь мы отдадим эту заплату инженеру по ОТ и он будет выполнять эти обязанности". Приказ издать новый.

Спасибі Петро, я директору так і запропоную, новий наказ, і щоб зарплату уменшили.

Дмитро

08.09.2016

16:22

Шановні колеги.
Вякому документі вказано що головний інженер відповідає за пожежну безпеку??
Спасибі заранє за відповідь

Модератори:

Зараз на форумі

Активні користувачі (за останні 3 хвилини): немає.

Модераторів: немає.

Останній зареєстрований:

Усього зараз відвідувачів на форумі: , з них прихованих:

Найбільше відвідувань було зафіксовано : відвідувачів

Тільки зареєстровані користувачі можуть відповідати
на повідомлення в цьому розділі.

Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся

ЖУРНАЛИ

Профайл Особистий
кабінет