Logo MCFR
ГоловнаФорум

Чи обовязково укладати договори з ДСНС на проведення періодичної перевірки джерел зовнішнього протипожежного водопостачання?

Серж

14.06.2017

11:38

Надійшов Лист від ДСНС з пропозицією укласти договір на періодичну (2 рази на рік) перевірку обєктових джерел протипожежного водопостачання. Як бути?

Анатолій

26.06.2017

11:42

Слід розрізняти системи зовнішнього та внутрішнього водопостачання.

1) Двічі на рік слід обслуговувати системи внутрішнього протипожежного водопостачання (ПКК). Крім ДСНС такі послуги можуть надавати й інші суб'єкти господарювання, що мають відповідну ліцензію.

2) Зовнішній водопровід (гідрант) слід випробовувати 1 раз на рік.
Відповідно до Інструкції про порядок утримання, обліку та перевірки технічного стану джерел зовнішнього протипожежного водопостачання, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 15.06.2015 № 696, проведення перевірок та випробувань пожежних гідрантів на водовіддачу покладається на пожежно-рятувальні підрозділи ДСНС України.
(Для проведення такої процедури необхідне спецобладнання - колона пож.гідранта.)

Серж

26.06.2017

12:52

Відповідь користувачу Анатолій на повідомлення #200653

У своєму листі ДСНС посилається на п.6 розділ IV наказу МВС від 15.06.2015р. №696 а саме: " Керівники об'єктів незалежно від форм власності зобов'язані не рідше двох разів на рік (квітень - травень, вересень - жовтень) проводити відповідно до пунктів 3, 4 цього розділу перевірку об'єктових джерел зовнішнього протипожежного водопостачання, розміщених на їх території, із залученням (за їх письмовим зверненням) пожежно-рятувальних підрозділів ДСНС України.

Під час перевірки з пуском (забором) води складається Акт перевірки на водовіддачу та заповнюється Журнал обліку перевірок, а у разі виявлення несправностей складається відповідний Акт виявлених несправностей.

Анатолій

03.07.2017

12:30

Як бачите, посилаємося на той самий документ, але трактуємо його по-різному

1) Головне, що у топіку, не було уточнення про ЗОВНІШНІ джерела водопостачання, тому я наголосив на розділенні.

2) Тепер давайте розберемося конкретно із зовнішніми:
п.6 розділу IV нагалошує "проводити перевірку відповідно до пунктів 3, 4 цього розділу". Глянемо на них.
3 "При проведенні зовнішнього огляду встановлюються наявність та стан під’їздів до джерела зовнішнього протипожежного водопостачання...."
4. "Перевірка з пуском (забором) води проводиться один раз на рік (квітень - травень). Під час перевірки з пуском (забором) води для ПГ встановлюються:...."

Отже, я трактую так: необхідно звертати увагу на джерела зовн. водопост. ДВІЧІ на рік, при цьому 1 раз (квітень - травень) проводимо із пуском води, для чого викликаємо пож.автомобіль з обслугою, а другий раз проводимо "зовнішній огляд" (ІМХО для цього не обов'язкова присутність пожежно-рятувальних підрозділів ДСНС ; достатньо листом запросити представника ДСНС для участі в огляді). Для проведення огляду достатньо зібратись членам ПТК й скласти акт огляду (у разі відсутності ПТК, - наказом з числа ІТР створити одноразову комісію для огляду) і вже потім цей акт направити до ДСНС

Модератори:


Зараз на форумі

Активні користувачі (за останні 3 хвилини): немає.

Модераторів: немає.

Останній зареєстрований:

Усього зараз відвідувачів на форумі: , з них прихованих:

Найбільше відвідувань було зафіксовано : відвідувачів

Тільки зареєстровані користувачі можуть відповідати
на повідомлення в цьому розділі.

Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся

ЖУРНАЛИ
 

Профайл Особистий
кабінет