Logo MCFR
ГоловнаФорум

про групу з електробезпеки

Микола Федоренко

06.09.2017

07:48

«Для проведення перевірки знань електротехнічних та електротехнологічних працівників щодо вимог цих Правил керівник споживача повинен своїм наказом призначити комісії (центральну комісію споживача та комісії в окремих структурних підрозділах підприємства) з перевірки знань, а також встановити перелік працівників, які проходять перевірку знань в зазначених комісіях. Головою центральної комісії споживача з перевірки знань призначається керівник споживача або його заступник, до службових обов’язків якого входить організація роботи з питань технічної експлуатації електроустановок споживачів. До складу центральної комісії споживача з перевірки знань входить особа, відповідальна за електрогосподарство, спеціалісти підрозділу відповідного підприємства з охорони праці, представники юридичних, виробничих, технічних служб, представник профспілки або уповноважена працівниками особа з питань охорони праці» (п.2.13 розділу ІV Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів, затверджених наказом Міністерства палива та енергетики від 25.07.2006 № 258, у редакції наказу Міністерства енергетики та вугільної промисловості від 13.02.2012 № 91, далі - ПТЕЕС). Хоча ПТЕЕС не вказую на те, що «спеціалісти підрозділу відповідного підприємства з охорони праці, представники юридичних, виробничих, технічних служб, представник профспілки або уповноважена працівниками особа з питань охорони праці» повинні мати групу з електробезпеки, але відповідно до п.2.18 розділу ІV ПТЕЕС члени комісії з перевірки знань електротехнічних та електротехнологічних працівників повинні пройти навчання з питань технічної експлуатації електроустановок споживачів та пожежної безпеки у СНЗ.

Александр

25.09.2017

15:49

Чи необхідно присвоювати І групу з електробезпеки для неелектротехнічного персоналу, який користується лише електропобутовими приладами :електрочайниками, кулерами, мікрохвильовими печами, холодильниками тощо?

Александр

25.09.2017

16:42

Поясніть будь-ласка, про порядок отримання групи з електробезпеки.
Згідно НПАОП 40.1-1.01.97 Правил безпечної експлуатації електроустановок в дод.1 п.1 сказано: "Для отримання групи І достатньо пройти інструктаж з електробезпеки. Видавати посвідчення працівникам з групою І не вимагається". В дод.1 п.3 сказано: "Для отримання чергової групи з електробезпеки необхідно мати мінімальний стаж роботи в електроустановках з попередньою групою, зазаначений в таблиці." В примітці сказано: "Для отримання ІІІ-V груп з електробезпеки вимагається пройти спеціальне навчання стосовно посади, яку займає працівник".
Питання такого характеру.
1. Для отримання ІІ групи, скажімо, водію вантажопідіймальних машин необхідно відпрацювати 2 місяці на своєму робочому місці і він автоматично отримує ІІ групу? Де це фіксується, як оформляється? Чи потрібно видавати посвідчення?
2. Для отримання ІІІ групи водію вантажопідіймальних машин необхідно відпрацювати 12 місяців на своєму робочому місці, після чого він проходить спецнавчання з оформленням протоколу та отримує посвідчення?
3. Останнє питання. Якщо офісний працівник використовує в своїй роботі електричне обладнання ПЕОМ, а також користується електропобутовими приладами. Чи достатньо для нього провести інструктаж з електробезпеки для присвоєння І групи з електробезпеки без інструктажу з електробезпеки при користуванні електропобутовими приладами?

Модератори:


Зараз на форумі

Активні користувачі (за останні 3 хвилини): немає.

Модераторів: немає.

Останній зареєстрований:

Усього зараз відвідувачів на форумі: , з них прихованих:

Найбільше відвідувань було зафіксовано : відвідувачів

Тільки зареєстровані користувачі можуть відповідати
на повідомлення в цьому розділі.

Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся

ЖУРНАЛИ
 

Профайл Особистий
кабінет