Logo MCFR
ГоловнаФорум

Конфликт з директором

Василь

18.04.2017

14:15

Відповідь користувачу Петро на повідомлення #199141

В той где был конфликт с директором было 8500 грн, потом урезали до 7500. (это на руки , после 21 проц.)Именно за то что требовал не зарплату, а исполнение обязанностей руководителей по охране труда , у которых зарплата была 30-50 000 грн. Кстати проучить меня таким способом решили кадровик с глав.бухом., ну а директор их естественно поддержал. Так как должность, дармоедская...

Світлана

26.04.2017

10:00

Доброго дня! Чому Закон про охорону праці є, а мало є нових конкретних вказівок, які директор не зміг би проігнорувати? Час йде, і багато чого змінюється із часом. Чому коли читаємо Закон, то не маємо конкретно про процент оплати інженера з ОП відносно ставки директора підприємства не вказують. Виконуємо багато роботи, відбуваємо перевірки, а про те, як потрібно оплачуватися такі роботи не вказано. Тому і не бачать керівники у інженерах з ОП спеціалістів. Коли чітко буде вказано про статус інженера з ОП? Як тільки щось починаєш вказувати на малу заробітну плату, то директор дивиться, з нерозумінням чому просиш заробітну плату. Коли про нас інженерів з ОП напишуть конкретно, поважно?

Петро

26.04.2017

10:30

Відповідь користувачу Світлана на повідомлення #199390

Я, думаю, никогда. Мы как ни кому не нужная вещь.

Петро

26.04.2017

10:31

Как старый чемодан. Нести тяжело, выкинуть жалко.

Василь

26.04.2017

13:42

Відповідь користувачу Петро на повідомлення #199393

Что то изменится только когда будет исполнятся закон и не будет зп в конвертах, честные врачи, инспекторы и прокуроры. А так директор любому из них сам на лапу положит бабла и все. А что имеет - инженер по ОТ - купу инструкций.
Как говорится - кто платит деньги тот и музыку заказывает. Самый главное - это обязательный фонд по охране труда предприятия и приказы о депримировании руководителей на основании Реестра нарушений, который был разработан Держпрацей. Но это не в нашей краине.

Тетяна

29.05.2017

11:52

Доброго дня! Працюю на підприємстві з 2009 р. Коли прийшла на підприємство штат був 45 чоловік (невиробнича сфера) я запропонувала працювати в них за сумісництвом ( так як працювала на основній роботі). Коли втратила основну роботу (реструктуризація галузі) підприємство де працювала за сумісництвом оформило мене на не повну занятість тобто по 4 год кожного дня. На даний час на підприємстві працює 120 чоловік (склад магазин є в кожному обласному центрі України і там працює від 2 до 5 працівників) і основний офіс і центральний склад (зі складською технікою (автонавантажувачі,штабелери)), плюс автопарк з 20 автомобілів. Як переконати керівника підприємства, що має бути створена служба охорони праці, де інженер з охорони праці повинен працювати постійно, тобто повна занятість. Керівник підприємства відповідає, що служба створена, але оскільки не має виробничої сфери, то одиниця інженера з охорони праці не потрібна, вистачить і 0,5.Намагалася переконати, що набрали чинності зміни щодо Положення про службу охорони праці, але марно... Як переконати керівника, можливо написати письмову доповідну, що при перевірці підприємства буде зауваження, що служба охорони праці не відповідає Положенню...Підскажіть будь - ласка як правильно поступити в даній ситуації, і чи правомірні дії керівництва. ДЯКУЮ!!!

Петро

29.05.2017

17:02

Відповідь користувачу на повідомлення #200096

Стаття 15. Служба охорони праці на підприємстві

На підприємстві з кількістю працюючих 50 і більше осіб роботодавець створює службу охорони праці відповідно до типового положення, що затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони праці.

Если не поможет, направьте инспектора. Он быстро поставит на место.

И подскажите директору, что служба ОТ создается не от производственной сферы, а от наличия наемных работников.

Модератори:


Зараз на форумі

Активні користувачі (за останні 3 хвилини): немає.

Модераторів: немає.

Останній зареєстрований:

Усього зараз відвідувачів на форумі: , з них прихованих:

Найбільше відвідувань було зафіксовано : відвідувачів

Тільки зареєстровані користувачі можуть відповідати
на повідомлення в цьому розділі.

Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся

ЖУРНАЛИ
 

Профайл Особистий
кабінет