Logo MCFR
ГоловнаФорум

Проведення інструктажів

Нт

12.10.2017

16:48

Доброго дня. У мене питання: чи може інженер з охорони праці проводити повторний інструктаж на робочому місці, чи це повинен робити лише керівник підрозділу? і чи існують якісь штрафи за те що провів не керівник підрозділу?

Ірина

12.10.2017

18:02

Відповідь користувачу Олег на повідомлення #202349

Хто від вас що вимагає.

Вадим

30.11.2017

19:51

Відповідь користувачу Микола Федоренко на повідомлення #199857

Металургійне підприємство з незначним споживанням газу на якому на данний час штат газорятувальної служби cкладається з одного майстра та шiстьох газорятiвникiв (чотирьох черговогих газорятiвникiв в змінах, одного газорятiвника для підміни чергових газорятiвникiв на час відпусток і хвороб, одного газорятiвника для спостереження за виконанням газонебезпечних робіт).

Правила охорони праці у газовому господарстві підприємств чорної металургії НПАОП 27.1-1.09-09 в роздiлi XIX. Органiзацiя беспечного проведення газонебеспечних робiт зазначенно
п. 4.27. Представник ГРС (відповідальний працівник зміни, газорятувальник на дільниці, в пункті) під час узгодження наряду-допуску на проведення газонебезпечної роботи зобов'язаний:
- призначити газорятувальника, записати його прізвище у наряді-допуску та корінці наряду-допуску;
- провести цільовий інструктаж з охорони праці (і газобезпеки) з газорятувальником і виконавцями робіт відповідно до НПАОП 0.00-4.12-05;

Майстер ГРС, посилаючись на цi правила, самовiдсторонився вiд узгодження наряду-допуску на проведення газонебезпечної роботи навiть в денний час. Тому газорятiвник призначає сам себе на проведення газонебезпечної роботи та оформлює проведення цільового інструктажу.
Питання: Чи має право газорятiвник (згiдно з посадовою інструкцією – робiтник) проводити цільовий інструктаж?

Наталія

11.12.2017

10:43

Якщо на маленькому підприємстві, кількість менше 50 осіб, не було раніше служби ОП, зараз вирішили призначити відповільну особу, яка пройшла навчання та перевірку знань в установленому порядку, чи потрібно їй проводити вступні інструктажі працівникам підприємства і яку ставити дату проведення дату прийняття працівника, чи дату проведення самого інструктаж, враховуючи, що сам інструктаж був розроблений тільки що.

Анатолій

13.12.2017

17:11

Наказом призначаєте відповідальну особу за проведення вступних інструктажів. З цієї дати можна заводити журнал й проводити вступні інструктажі старим працівникам. Бажано, щоб не пізніше цієї дати була затверджена Інструкція вступного інструктажу.

Петро

13.12.2017

19:07

Відповідь користувачу Анатолій на повідомлення #203523

[quote=Анатолій]Наказом призначаєте відповідальну особу за проведення вступних інструктажів. З цієї дати можна заводити журнал й проводити вступні інструктажі старим працівникам. Бажано, щоб не пізніше цієї дати була затверджена Інструкція вступного інструктажу.[/quote] Давайте розберемось для чого проводиться вступний інструктаж? Щоб ознайомити працівника з трудовим договором, основними небезпечними та шкідливі виробничими факторами, загальними правилами поведінки працівників на території підприємства, загальними відомостями про підприємство і т.д. Послухавши вступний інструктаж працівник який приймається на роботу може відмовитись від подальшого працевлаштування в зв'язку з тим, що його не влаштовують дані умови. Працівник якого прийняли на роботу без вступного інструктажу, і він приступив до роботи і працює, отримує заробітну плату, знає за які шкідливі фактори він отримує доплату, знає правила трудового розпорядку і не звільнився з роботи - значить умови праці його влаштовують. В іншому випадку працівник міг би звільнитися, та ще і отримати через суд матеріальну шкоду що його не повідомили при працевлаштуванні і він поніс якісь матеріальні збитки чи інше. Тому проводити вступний інструктаж працівникам, які вже працевлаштовані не має смислу. Відповідно до п.6.3. Вступний інструктаж Проводиться: з усіма працівниками, які приймаються на постійну або тимчасову роботу, незалежно від їх освіти, стажу роботи та посади; з працівниками інших організацій, які прибули на підприємство і беруть безпосередню участь у виробничому процесі або виконують інші роботи для підприємства; з учнями та студентами, які прибули на підприємство для проходження трудового або професійного навчання; з екскурсантами у разі екскурсії на підприємство.

Модератори:


Зараз на форумі

Активні користувачі (за останні 3 хвилини): немає.

Модераторів: немає.

Останній зареєстрований:

Усього зараз відвідувачів на форумі: , з них прихованих:

Найбільше відвідувань було зафіксовано : відвідувачів

Тільки зареєстровані користувачі можуть відповідати
на повідомлення в цьому розділі.

Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся

ЖУРНАЛИ
 

Профайл Особистий
кабінет