Logo MCFR
ГоловнаФорум

Спеціальне навчання працівників з питань охорони праці

Лариса

25.11.2017

23:50

Відповідь користувачу Петро на повідомлення #203125

Що значить "мають освіту відповідного напрямку"? Це навчання на підприємстві із загального курсу ОП.
У закладі є три посадові особи, навчені в навчальному центрі по загал курсу ОП (всі з різною освітою - і по напрямку і по рівню).
Навчає будь-хто з них?
Може хтось знайшов в норматив актах відповідь на моє питання?

Лариса

26.11.2017

20:06

Відповідь користувачу Петро на повідомлення #203125

Що значить "мають освіту відповідного напрямку"? Це навчання на підприємстві із загального курсу ОП.
У закладі є три посадові особи, навчені в навчальному центрі по загал курсу ОП (всі з різною освітою - і по напрямку і по рівню).
Навчати може будь-хто з них?
Може хтось знайшов в норматив актах відповідь на моє питання?

Андрій

27.11.2017

08:52

Доброго дня.

На підприємстві працюють вантажні автомобілі з краном-маніпулятором. Чи потрібно проводити спеціальне навчання водіїв на виконання стропильних робіт та керування вантажопідіймальними механізмами, що керуються з підлоги?
Дякую.

Олег

29.11.2017

15:30

Доброго дня.
Прочитавши коментар пана Федоренка від 10.03.2016 року на запитання пана Петра від 09.03.2016 «чи всі роботи з підвищеною небезпекою потребують спеціального навчання», пан Микола дав відповідь: «що для вантажно-розвантажувальних робіт за допомогою машин і механізмів (п.101), якщо це вантажопідіймальний механізм, який керуються з підлоги (наприклад кран-балка), достатньо проведення інструктажу з питань охорони праці. Для працівників нашого підприємства, які користуються кран-балкою проведено інструктаж з ОП по діючій (переглянута згідно встановленого терміну та затверджена наказом керівника по підприємству «Інструкції з ОП під час виконання робіт з вантажними машинами, які керуються з підлоги». При проходженні планової перевірки Державної служби України з питань праці (Держпраці) було отримано припис, де зазначено, що до керування вантажопідіймальними кранами, що керуються з підлоги допускається не навчений та не атестований персонал (кранівник) в посиланнях на пункти статті, які було порушено позначено назву нормативно-правового акту: стаття 18 ЗУ № 2694 «Про охорону праці» п. 4.1. НПАОП 0.00-4.12-05 «Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці». Підкажіть буд ласка чи потрібно нам виконувати даний припис. Якщо ні то на який нормативний акт посилатись.

Микола Федоренко

29.11.2017

16:02

Однозначно можна вважати, що обов’язковими до виконання є нормативні вимоги прямої дії, а не «узагальмізми». Форма Акта перевірки містить розділ «Зауваження»

Петро

29.11.2017

16:16

Відповідь користувачу Олег на повідомлення #203211

Ніякого нормативного акта який би регламентував не проведення інструктажу Ви не знайдете. Інспектор буде правий і нічого Ви йому не докажете. Посилатись на форум нічого не дасть, так як форум юридичної сили не має, це просто спілкування однодумців. Щодо переліку робіт з підвищеною небезпекою, скажу відкрито, що, це страшний перелік, зрозуміти його просто не можливо, наведу приклад- роботи на копіювальних апаратах, попробуйте докажіть інспектору що ксерокс не відноситься до копіювального апарату, і зараз багато людей просто в ступорі, відноситься чи не відноситься???, і таких робіт в переліку не одна. Деякі роботи повторюються в різних пунктах переліку, або візьмемо п.104. Монтаж, наладка, технічне обслуговування, експлуатація, ремонт і демонтаж вантажопідіймальних машин і механізмів, ліфтів, конвеєрів, підвісного канатного гідравлічного транспорту, технологічного і верстатного обладнання, електроустановок та ліній електропередач, тіж самі роботи повторяються в інших пунктах, тільки по другому називаються. Що маємо то маємо шановні ГОСПОДА. НЕ зрозуміло до якої галузі ці чи інші роботи відносяться в одному пункті галузь вказана, а в іншому догадуйтесь самі. Я писав на форумі пану Федоренко щоб десь офіційно дали розяснення по поводу цього переліку, але відповіді не має.

Олег

30.11.2017

08:15

Дякую вам за відповідь. Але провести інструктаж з ОП на робочому місці для людини, яка керує вантажопідіймальним механізмом що керується з підлоги це одне, ніхто його не відміняє, і складності в цьому не має, але інспектор зобов'язав атестувати всіх працівників, які керують кран-балкою, а це 117 працівників на кранівника по 510 грн /люд. це трошки інше.

Петро

30.11.2017

12:47

Відповідь користувачу Олег на повідомлення #203225

Cтаття 18 ЗУ № 2694 «Про охорону праці» та п. 4.1. НПАОП 0.00-4.12-05 «Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці» не передбачають атестацію персоналу. Кваліфікаційна атестація це зовсім інше. Працівники які працюють з вантажопідіймальними механізмами, які керуються з підлоги (це можуть бути різні професії, слюсарі, стропальники, токаря, зварювальники і інші) повинні пройти спеціальне навчання на виконання робіт з підвищеною небезпекою, в даному випадку це п.101. Типового переліку...., Вантажно-розвантажувальні роботи за допомогою машин і механізмів. Таке навчання Ви можете провести на підприємстві. Для цього щоб профести таке навчання Вам необхіно мати досвідченого працівника з відповідною осьвітою відповідного напрямку і атестовану комісію для перевірки знань з охорони праці і нікому не потрібно платити по 510 грн. за людину.. Читайте НПАОП 0.00-4.12-05 «Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці»

Павло

11.01.2018

10:08

Доброго всі дня та відразу дякую всім хто зможе допомогти.
Прошу допомогти розібратися в наступній ситуації.
На товаристві наявні працівники, які виконують роботи з підвищеною небезпекою (зокрема, роботи на висоті) та у 2016 році пройшли у навчальному центрі спеціальні навчання з питань охорони праці. В липні 2017 року товариство здійснило перевірку знань охорони праці даними працівниками безпосередньо на підприємці (тобто перевірку знань здійснила комісія товариства створена в січні 2017).
Наразі один з контрагентів (замовник послуг ) відмовляється від подальшої співпраці, аргументуючи це тим, що працівники не пройшли перевірку знань з охорони праці та посилається на п. 4.4 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці (НПАОП 0.00-4.12-05), і що в даному випадку ми самостійно не могли здійснити передвіку знань з питань охорони праці після проведення спеціального навчання.
Відповідно до п. 4.4. Типового положення Перевірка знань з питань охорони праці після проведення спеціального навчання здійснюється:
комісією підприємства (якщо навчання проводилось безпосередньо на підприємстві);
комісією відповідного територіального органу Держпраці за участю відповідних профспілок (якщо навчання проводилось у навчальному центрі);

Інженер з охорони праці наполягає та тому, що ми мали право проводити перевірку знань, однак надати обґрунтовані пояснення щодо п. 4.4 не може, окрім як посилатися на п. 3.7 Типового положення, що перед перевіркою знань з питань охорони праці на підприємстві для працівників організується навчання: лекції, семінари та консультації.

Тому наявне наступне питання, чи можливо здійснювати перевірку знань після спеціального навчання з питань охорони праці безпосередньо на підприємстві, якщо навчання проводилися навчальним центром? та чи наявні детальні роз’яснення з даного питання крім вищевказаного пункту?

Петро

11.01.2018

10:39

Відповідь користувачу Павло на повідомлення #203845

Якщо спеціальне навчання проведено відповідно до п.4.3 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці (НПАОП 0.00-4.12-05) і комісія навчена відповідно до р.5 і призначена наказом роботодавця відповідно до п.4.4 даного положення, то таке навчання і перевірка знань являється правочинним.

Модератори:


Зараз на форумі

Активні користувачі (за останні 3 хвилини): немає.

Модераторів: немає.

Останній зареєстрований:

Усього зараз відвідувачів на форумі: , з них прихованих:

Найбільше відвідувань було зафіксовано : відвідувачів

Тільки зареєстровані користувачі можуть відповідати
на повідомлення в цьому розділі.

Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся

ЖУРНАЛИ
 

Профайл Особистий
кабінет