Logo MCFR
ГоловнаФорум

Медичний огляд водіїв транспортних засобів, періодичність

Оксана

01.09.2017

11:02

Допоможіть будь ласка розібратись.
підприємство займається торгівлею. ніяких важких умов праці не має.
перевезенням пасажирів та вантажів не займається.
кожен з менеджерів користується службовим легковим авто.
як часто повинен проходити мед оглад?
згідно положення 65 - віком до 55 років -раз на 10 років чи всеж таки кожен рік?
якщо кожен рік, то згідно якого документу?

Микола Федоренко

03.09.2017

13:39

Водії транспортних засобів підлягають обов'язковому періодичному медичному огляду в установлені строки. У разі виникнення сумніву щодо стану здоров'я водія посадові особи Державтоінспекції, закладів охорони здоров'я, автотранспортних підприємств та організацій можуть направити його на позачерговий медичний огляд. Якщо водій ухиляється від проходження медичного огляду або визнаний за його результатами не здатним керувати транспортними засобами, то посвідчення водія у нього вилучається працівниками міліції в порядку і строки, передбачені нормативно-правовими актами (п.12 Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 травня 1993 р. № 340, в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2009 р. №N 511).
Посадові особи, які відповідають за експлуатацію і технічний стан транспортних засобів, зобов'язані не допускати до керування транспортними засобами осіб, які не мають права на керування транспортним засобом відповідної категорії, не пройшли у встановлений строк медичного огляду … (частина 2 статті 12 Закону України «Про дорожній рух»).
Водії, які виконують роботи з перевезення пасажирів та вантажів, підлягають періодичному медичному огляду один раз на рік (водії - перевізники) (п.1.3 розділу І Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства внутрішніх справ України 31.01.2013 № 65/80).

Оксана

05.09.2017

08:39

Відповідь користувачу Микола Федоренко на повідомлення #201639

Дякую за відповідь, але всеж таки не зрозуміло, як часто повинні проходити мед огляд водії, які НЕ перевозять НІ пасажірів НІ вантажі. просто менеджери, які мають службове легкове авто і перевозять ЛИШЕ "СЕБЕ".
Згідно процитовано Вами положення, якщо НЕ перевозимо пасажирів та вантажі виходить
Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства внутрішніх справ України 31.01.2013 № 65/80).
віком до 55 років - один раз на 10 років?
чи всеж таки ми повинні керуватись не Положенням 65, а Порядком №246 і розглядати своїх менеджерів, що користуються службовим авто, як працівників занятих на важких роботах (читала таку консультацію), але ніяких важких робіт вони не виконують та пасажирів і вантажів не перевозять?
дякую за уточнення.

Микола Федоренко

05.09.2017

16:33

Більшість керують автомобілем без медичного огляду ! Сьогодні неоднозначність не на користь контролюючих органів, а на користь роботодавців.

Володимир

12.01.2018

14:25

Чи є обовязковим післярейсовий медичний огляд водія? Чи його проводять лише за виявлення ознак проблем зі здоровям, що виникли у водія протягом зміни? Дякую.

Микола Федоренко

15.01.2018

20:13

Водії (перевізників) підлягають післярейсовому медичному огляду у разі виявлення ознак хвороби протягом зміни (п. 4.1 розділу ІV Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства внутрішніх справ України 31.01.2013 № 65/80)

Модератори:


Зараз на форумі

Активні користувачі (за останні 3 хвилини): немає.

Модераторів: немає.

Останній зареєстрований:

Усього зараз відвідувачів на форумі: , з них прихованих:

Найбільше відвідувань було зафіксовано : відвідувачів

Тільки зареєстровані користувачі можуть відповідати
на повідомлення в цьому розділі.

Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся

ЖУРНАЛИ
 

Профайл Особистий
кабінет