Logo MCFR
ГоловнаФорум

Припинення видачі молока

Галина

13.11.2013

14:36

Скажіть будь-ласка, як правильно діяти в такій ситуації. Під час виконання своїх посадових обовязків працівник використовував хімічну речовину, яка входить до "Перечня химических веществ, при работе с которыми в профилактических целях рекомендуется употребление молока или других равноценных пищевых продуктов". Була проведена атестація робочого місця в 2012 році, згідно результатів якої видавали молоко по 0.5 л за зміну. На даний момент використання хімічної речовини припинолося, використовуються інші речовини, які не входять до вказаного Переліку. Як припинити видачу молока згідно п.3 "Порядку бесплатной відачи молока или других равноценных продуктов рабочим и служащим, занятым на работах с вредными условиями труда?" Проводити позачергову атестацію робочого місця, вкладати договір з СЕС на санітарно-гігієнічні заміри повітря робочої зони? Але, що заміряти, якщо хімічний елемент, що входить до Переліку відсутній, а новий хімічний елемент не входить до переліку?

Світлана

13.11.2013

16:10

На основі атестації ,яка вже була проведенна на даному робочому місці працвник не лише отримує спеціальне профілактичне харчування(молоко), але й компенсацію за роботу в шкідливих і небезпечних умовах праці у вигляді додаткової календарної відпустки та розмір доплати у відсотках до тарифної ставки. Отже перегляд надання компенсацій працівникові при зміні умов праці необхідно розглядати вцілому а не поодинці. Щоб переглянути в комплексі всі наявні шкідливі та виробничі фактори по-факту необхідно провести позачергову атестацію даного робочого місця згідно п.4 ПКМУ від 01.08.1992р №442. В наказі про підсумки проведення атестації , на основі карти умов праці, вказати види і розміри компенсацій по даному робочому місці.

Галина

13.11.2013

21:00

Все це відомо і зрозуміло, але в даному випадку за шкідливі і небезпечні умови праці встановлюється фіксоване підвищення посадового окладу, тобто атестація робочого місця не потрібна, додаткова відпустка надається за особливі умови праці - атестація робочого місця не потрібна. Мене цікавить порядок припинення видачі молока?

Світлана

14.11.2013

12:12

Більш законного і правильного шляху відміни видачи спеціального харчування не існує. Якщо працівники даної професії звернуться до суду,- то один протокол СЕС на проведення дослідження повітря робочої зони і наказ на основі нього Вашу організацію не захистить. Якщо Ви вважаєте даний коментар не коректним, зверніться за розясненням до експерта з умов праці відділу державної експертизи умов праці Міністерства праці та соціальної політики України за місцем знаходження.

Ольга

18.11.2013

15:45

Оскільки атестація робочого місця була проведена лише для підтвердження права працівника на безплатне забезпечення молоком за роботу із шкідливою речовиною, передбаченою Переліком хімічних речовин, тому у разі застосування іншої хімічної речовини, яка цим Переліком не передбачена, припинити безплатну видачу молока можливо на підставі наказу керівника підприємства.
У разі забезпечення нормальних умов праці, адміністрація та профспілковий комітет за погодженням з радою трудового колективу підприємства (об’єднання) приймають рішення щодо припинення видачі молока (п. 3 Постанови № 731/П-13).

Ірина

31.01.2014

08:45

[Видалено автором]14

Юлія

14.12.2016

13:04

Доброго дня!
Відомо, що заміна молока за шкідливі умови праці на підприємстві грошовою компенсацією не допускається.
Яка відповідальність, якщо все-таки підприємство видає працівникам замість молока щомісячну грошову компенсацію (за заявами працівників)?

Світлана

23.12.2016

09:51

Відповідь користувачу Юлія на повідомлення #195519

Ухилення від виконнання пунктів колективного договору підпадає під ст.41.ч.2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до ст.7. Закону України "Про охорону праці", компенсація за молоко грошовими коштами можлива, але лише " у разі роз'їзного характеру роботи працівникові виплачується грошова компенсація на придбання лікувально-профілактичного харчування, молока або рівноцінних йому харчових продуктів на умовах, передбачених колективним договором.

Модератори:


Зараз на форумі

Активні користувачі (за останні 3 хвилини): немає.

Модераторів: немає.

Останній зареєстрований:

Усього зараз відвідувачів на форумі: , з них прихованих:

Найбільше відвідувань було зафіксовано : відвідувачів

Тільки зареєстровані користувачі можуть відповідати
на повідомлення в цьому розділі.

Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся

ЖУРНАЛИ
 

Профайл Особистий
кабінет