Logo MCFR
ГоловнаФорум

Дозволи на експлуатацію (застосування) устатковання, машин, механізмів підвищеної небезпеки

Владимир

13.10.2017

09:14

Відповідь користувачу Олег на повідомлення #202360

Після закінчення граничного строку експлуатації необхідно проводити ВПТО, а перед ЕО.

Олег

03.11.2017

08:24

Доброго дня! Підкажіть, який документ зараз регламентує порядок отримання дозволу на виготовлення кранів (в-п навісного обладнання ) на заміну наказу №189від 12.12.95
дякую

Тетяна

10.11.2017

16:02

Доброго дня, підскажіть будь-ласка, ножичний гідравлічний підйомний стіл підпадає ж під правила НПАОП 0.00.-1.36-03 для підйомників (хоч і вони скасовані). на їх експлуатацію необхідно оформляти дозвіл. А при придбанні даного обладнання у підприємства повинен ж бути відповідний дозвіл для застосування чи декларація відповідності?

Олександр

21.11.2017

15:21

Доброго дня!
Питання: чи необхідно оформлювати дозволи на експлуатацію сількогосподарських тракторів в Держпраці, і отримувати дозволи на роботи сільськогосподарської техніки?

Оксана

21.11.2017

15:41

Відповідь користувачу Олександр на повідомлення #203061

Если у вас эта техника зарегистрирована не в Гоструда - то и разрешений не нужно.

Ірина

23.11.2017

20:07

[Видалено автором]14

Ірина

23.11.2017

20:09

Шановний Микола! Я уважно читаю Ваша відповіді і, на мою думку, Ви дуже вірно коментуєте нормативні документи. Будь ласка, домоможіть розібратися в такому питанні.
Відповідно до роз’яснення Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України від 31.01.2013 р. № 1016/0/4.2-6/6/13, якщо ОСББ для утримання та використання майна не використовує найману працю під час виконання робіт підвищеної небезпеки або експлуатації машин і механізмів підвищеної небезпеки, то отримувати документи дозвільного характеру на виконання робіт підвищеної небезпеки або експлуатацію машин і механізмів підвищеної небезпеки ОСББ не потрібно.
Наше ОСББ утримує наступне майно підвищеної небезпеки: дахову котельню (котли, газопровід, ШРП, сигналізатор газу та ін..).
Найманих працівників для обслуговування котельні в штаті ОСББ немає.
На опалювальний період 2017-2018 р. ми плануємо підписати договір з компанією «ХХХ» про надання нам для роботи в котельні операторів котельні (договір аутстаффінгу), які будуть оформлені в штаті компанії «ХХХ».
Чи повинна компанія «ХХХ» отримати дозвіл на експлуатацію котельні, якщо технічне обслуговування нашої котельні, відповідно до підписаного договору, здійснює підприємство «УУУ», яке має необхідні дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки, відповідно до п.п. 1,2 Додатку 2 ПКМ № 1107 від 26.10.11 р.?
Чи повинно, у даному випадку, і ОСББ отримувати будь-який дозвіл?

Микола Федоренко

23.11.2017

21:52

Роз’яснення Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України від 31.01.2013 № 1016/0/4.2-6/6/13 вказують по суті про передачу на договірних умовах в оренду засобів виробництва (аутсорсінг).
Дозвіл від Держпраці видається: Держпраці - на виконання робіт підвищеної небезпеки, що зазначені у пунктах 1, 3-5 додатка 2; територіальним органом Держпраці - на виконання робіт підвищеної небезпеки, крім тих, що вищезазначені, та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, що зазначені у додатку 3 (п.7 Постанови № 1107).
Наприклад у п.16 додатка 3 Постанови № 1107 є «парові і водогрійні котли теплопродуктивністю понад 0,1 МВт», у п. 3 «… газовикористовуюче обладнання потужністю понад 100 кВт». Тобто, на парові і водогрійні котли теплопродуктивністю та газовикористовуюче обладнання потужністю менше 100 кВт Дозвіл на експлуатацію від Держпраці не потрібен, оскільки ці засоби виробництва не входять до Переліку машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки (додаток 3 Порядку № 1107).
До Переліку видів робіт підвищеною небезпекою входять «технічний огляд, випробування, експертне обстеження, технічне діагностування», а також «монтаж, демонтаж, налагодження, ремонт, технічне обслуговування, реконструкція» машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, що зазначені у додатку 3 та п.1 додатку 7 Порядку № 1107 (п.1, 2 додатка 2 Постанови № 1107). Тобто, на проведення цих видів робіт на парових і водогрійних котлах теплопродуктивністю та газовикористовуючому обладнанні потужністю понад 100 кВт необхідно отримувати Дозвіл від Держпраці на виконання цих видів робіт («експлуатація» у цьому переліку не передбачена). Дозвіл від Держпраці на проведення цих видів робіт на парових і водогрійних котлах теплопродуктивністю та газовикористовуючому обладнанні потужністю менше 100 кВт не потрібний.
Наприклад, експлуатація свердловин під час геологічного вивчення і розробки родовищ корисних копалин (п.10 додатка 2 Постанови №1107) та експлуатація підземних споруд, не пов'язаних з видобутком корисних копалин (п.20 додатка 2 Постанови №1107) потребує отримання Дозволу від Держпраці за будь-яких обставин. Також «експлуатація і ремонт водозбірних споруд» (п.3 додатка 6 Постанови №1107) та «експлуатація, обслуговування, ремонт технологічного устатковання харчової, переробної, поліграфічної, легкої та текстильної промисловості» (п.6 додаток 6 Постанова №1107) потребує отримання від Держпраці Декларації відповідності матеріально-технічної бази роботодавця вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки.
Каменем спотикання у розумінні вищезазначених вимог є назва документів дозвільного характеру: «Дозвіл виконання робіт підвищеної небезпеки» та «Дозвіл на експлуатацію машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки». Поточна експлуатація, як й монтаж, демонтаж, налагодження, ремонт, технічне обслуговування, реконструкція, є етапами виконання робіт на машинах, механізмах, устаткованні, при чому Дозвіл виконання робіт підвищеної небезпеки не потрібний на їх поточну експлуатацію, але потрібний на їх монтаж, демонтаж, налагодження, ремонт, технічне обслуговування, реконструкцію. З іншої сторони потрібний Дозвіл на експлуатацію машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, що зазначені у додатку 3 Постанови № 1107. Тобто, маємо неоднозначні (на мою думку, пов’язані з грою слів): з однієї сторони Дозвіл на поточну експлуатацію (наприклад, газовикористовуюче обладнання потужністю більше 100 кВт) не потрібний, з іншої сторони Дозвіл на експлуатацію - потрібний. Якщо замінити «Дозвіл на експлуатацію машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки» на «Дозвіл на утримання машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки», то відмінність стає більш зрозумілою.

Ірина

27.11.2017

14:42

Відповідь користувачу Микола Федоренко на повідомлення #203107

Шановний Микола! Уважно перечитала відповідь. Логіка Ваша зрозуміла і, на мою думку, вірна.
Але як бути з тим, що, відповідно до п.6 Постанови 1107, дозвіл видається або роботодавцеві, або виробникові (постачальнику).
Наше ОСББ не є виробником (постачальником).
І не є роботодавцем. Немає в нас найманих працівників ( Роботода́вець — власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган, незалежно від форм власності, виду діяльності, господарювання, і фізична особа, яка використовує найману працю, яка найняла працівника за трудовим договором (контрактом).Роботодавець — Вікіпедія).
Оператори котельні в нас працують згідно договору аутстаффінгу (тобто трудових договорів ОСББ з операторами немає).
Згідно Роз’яснення Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України від 31.01.2013 № 1016/0/4.2-6/6/13, ми не обслуговуємо машини, не експлуатуємо, а тільки УТРИМУЄМО їх на балансі.
Чи повинно ОСББ, на Вашу думку, отримувати дозвіл на експлуатацію? Або це повиненна зробити компанія, в штаті якої числяться оператори котельні?

Микола Федоренко

28.11.2017

07:52

Якщо підприємство (наприклад, ОСББ) не виконує роботи підвищеної небезпеки, то Дозвіл не потрібний

Модератори:


Зараз на форумі

Активні користувачі (за останні 3 хвилини): немає.

Модераторів: немає.

Останній зареєстрований:

Усього зараз відвідувачів на форумі: , з них прихованих:

Найбільше відвідувань було зафіксовано : відвідувачів

Тільки зареєстровані користувачі можуть відповідати
на повідомлення в цьому розділі.

Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся

ЖУРНАЛИ
 

Профайл Особистий
кабінет